«Наші антикорупційні органи повинні нарешті почати показувати результати», — експерт

Поділитися:

У 2020 році Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за неправдиву інформацію в деклараціях. З того часу Україна потрапила в юридичну колізію, яка триває і донині. Тим часом днями Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський законопроект, що посилює відповідальність за неправдиву інформацію в деклараціях.

Позачергове засідання відбулося 15 квітня, його вимагали провести понад 150 нардепів з різних фракцій. Документ під номером 4651 прийняли в першому читанні, «за» проголосували 283 народних депутатів.

Нагадаємо, що президентський законопроект пропонує збільшити штрафи (в середньому на 8500-17000 грн), а також застосовувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2-х років за умисне неподання декларації топ-чиновниками та істотну брехню в декларації.

Про те ж говорили й посли Великої сімки. Тим часом наш експерт, Тарас Загородній — керуючий партнер «Національної антикризової групи», говорить про те, що він проти повернення кримінальної відповідальності та за те, щоб криміналом займалися відповідні органи.

«Я за те, щоб наші органи правопорядку й антикорупційні органи нарешті почали працювати. Не так, як зараз — щось там роблять, а потім тихенько все глухне», — говорить він.

Існує також небезпека, що КСУ знову визнає рішення неконституційним і кримінальна відповідальність не повернеться.

«Декларація сама по собі не є доказом злочину. І так повинно бути. У нас половина економіки працює в тіні — ось де треба працювати й шукати», — підкреслив експерт.

Але є й інше питання, яке було винесене на це ж засідання, і воно, за словами Тараса Загороднього, набагато важливіше. Йдеться про інвестиції, розвитку економіки та промисловості.

«Не секрет, що більшість в Європі бачить Україну джерелом дешевої робочої сили та такої сировини, але так бути не повинно. Ми повинні активно розвивати економіку, це дуже важливо на цей час», — сказав експерт.

Більше інформації про законопроекти, питаннях, винесених на позачергове засідання ВРУ, Тарас Загородній розповів в ефірі «Першого Ділового» телеканалу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Травня 2021 року - 18:56
При цьому державні аудитори працюють набагато ефективніше
5 Травня 2021 року - 18:28
З 1 травня субсидію розраховують за новим порядком.
5 Травня 2021 року - 16:10
Якщо особа з інвалідністю є учасником бойових дій - їй...
5 Травня 2021 року - 15:35
Нардепи пропонують позбавити ЦНАПи права самовільно встановлювати терміни розгляду документів.