На українців чекає підвищення цін на газ

Поділитися:

У Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) в черговий раз займуться переглядом тарифів на газ для населення. Відомо, що у відомстві анонсували підвищення на 30%.

Відомо, що раніше тариф міняли з 1 листопада 2020 року. Так, НАК «Нафтогаз» підвищив тариф для домогосподарств на 34,7% – до 6,33 грн / м3 з ПДВ. Це без урахування вартості розподілу. Крім цього, буде підвищена і вартість доставки (розподілу) газу. Про це заявляють фахівці НКРЕКП.

За словами експертів, тарифи піднімуть через подорожчання газу, адже в структурі тарифу на розподіл – 50% вартості газу як такого.

«Іншими словами, якщо для розподільчих компаній, як і для побутового споживача, ціна виросла, значить, і тариф на розподіл зросте. Тому що в діючому тарифі на розподіл ціна газу закладена на рівні весняних цін », – кажуть аналітики.

Нагадаємо, що завдяки маніпуляціям монополіста ціни на газ безперервно ростуть з серпня, і з моменту лібералізації ринку газу для населення подорожчання блакитного палива склало 205% – з 2,88 грн / куб м в липні до 8,80 грн / куб м в листопаді.

Раніше повідомлялося, що діяльність Нацкомісії з регулювання в енергетиці та комунальні послуги (НКРЕКП) – це головна проблема енергетичного ринку країни.

Таку характеристику регулятору 7 листопада дали в експертній раді Міністерства енергетики України на сторінці відомства в соцмережі.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
27 Листопада 2020 року - 7:59
З приходом холодної пори року кількість важких випадків захворювання збільшується
27 Листопада 2020 року - 7:17
Фахівці хочуть зрозуміти історію перших випадків зараження
26 Листопада 2020 року - 23:43
Електроенергія подорожчає для населення з наступного тижня
26 Листопада 2020 року - 22:23
У Нацагентстві держслужби просять територіальні громади надати роботу чиновникам скасованих...