“На сьогодні в Україні від 37 до 60 тисяч нелегальних мігрантів” – експерт

Поділитися:

Верховна Рада України має бути готова запровадити надзвичайний стан через мігрантів, яких у Білорусі зігнали до кордонів з ЄС та Україною Лукашенко та Путін.
У своєму виступі в парламенті міністр внутрішніх справ Денис Монастирський наголосив, що наразі такої потреби немає.

Однак Україна має бути готова оперативно запровадити надзвичайний стан у прикордонних областях за потребою.

«У разі потреби, Верховній Раді необхідно бути готовою розглянути питання щодо запровадження надзвичайного стану у прикордонних областях чи у прикордонних районах. Поки що такої необхідності немає», – сказав Монастирський.

Тим часом у Європі посилюється міграційна криза. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав кризу з мігрантами близькосхідних країн на кордоні з Білоруссю найбільшою спробою дестабілізувати Європу за останні 30 років.

«Лукашенко розв’язав гібридну війну проти ЄС. Це найбільша спроба дестабілізувати Європу протягом останніх 30 років. Польща не піддасться шантажу та зробить усе, щоб захистити кордони ЄС», – йдеться у заяві Моравецького.

Він закликає до солідарності у ситуації, що склалася з Польщею, Латвією та Литвою: “Ми повинні об’єднатися, щоб захистити Європу”, – додав він.

У Євросоюзі звинувачують Білорусь у створенні хаосу поблизу кордонів ЄС. Країни Балтії покладають на Мінськ відповідальність за організацію потоків мігрантів та називають її гібридною агресією. Тієї ж позиції дотримується і Єврокомісія.

Олексій Позняк, завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень, виступив в ефірі «Першого Ділового» телеканалу, повідомивши, що міграційна криза незначно торкнулася України.

«Минулого року ми проводили дослідження оцінки обсягів нерегульованої міграції та за нашими оцінками, кількість мігрантів, які не мають регульованого статусу та перебувають в Україні, становить від 37 і до 61 тисячі осіб. Говорити про мільйони та сотні тисяч немає сенсу».

З початку 2021 року видано практично 11 тисяч нових дозволів, продовжено дію на дозвіл понад 4 тисячі. Найбільше їх видано у Києві, Київській, Львівській, Одеській та Полтавській областях. Цікава деталь полягає в тому, що 58% іноземців в Україні обіймають керівні посади, а також 20% фахівців та професіоналів. Тобто, кожен третій іноземець є керівником підприємства.

«Тут слід звернути увагу на те, що деякі категорії іноземців не можуть потрапити до цієї статистики, оскільки мають ті ж права, що й громадяни України, і їм не потрібний якийсь спеціальний дозвіл. Йдеться насамперед про людей, які мають дозвіл на постійне проживання в Україні, дозвіл на імміграцію. Таких зараз близько 3 тисяч. Звичайно, ці люди теж працюють, але вони не потрапляють у статистику дозволів на працевлаштування. Так само не потрібний дозвіл біженцям, які мають право на додатковий захист, але ці категорії нечисленні. Декілька тисяч осіб. Що ж до високої процентної частки керівників, менеджерів, керівних посадових осіб серед іноземців, то у нас існує чимало представників зарубіжних фірм. Відповідно, ці люди навряд чи зацікавлені у постійному проживанні в Україні, вони мешкають на підставі тимчасового дозволу».

Раніше ми писали про те, що у суміжних з Білоруссю районах Волині можуть запровадити надзвичайний стан.

Також ми повідомляли про зростання придбання житла у Польщі українцями.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...
2 Грудня 2021 року - 20:43
Ціна питання — 9 мільярдів гривень, проте судова тяганина зайшла...
2 Грудня 2021 року - 16:02
Кількість країн, які передають дані про виявлення штаму коронавірусу «Омікрон»...