На форум YES потрапили тільки обрані ЗМІ — подробиці

Поділитися:

Вперше з початку пандемії в Києві відкрився міжнародний форум — «Ялтинська європейська стратегія» (YES). Але, як виявилося, призначений він далеко не для всіх — так «Першому Діловому» телеканалу відмовили в присутності на форумі.
До окупації Криму він проходив в Ялті, нині, тимчасово — в Києві.

Попри відкриту акредитацію на захід потрапили тільки обрані ЗМІ. Переважно з топканалів. Решта отримали відмову організаторів з посиланням на міркування безпеки під час пандемії коронавірусу.

Журналісти «Першого Ділового» відправили організаторам дві заявки на участь у форумі та вже підготували знімальну групу, але отримали відмову в останню хвилину.

Тому, хоча сам форум і підіймає важливі для України питання, такі обмеження для ЗМІ виглядають щонайменше дивно і порушують норми закону про вільний доступ до інформації.

Пізніше учасники заходу неофіційно нам повідомили, що «Перший Діловий» не допустили на форум через те, що канал висвітлює порядок проти олігархів — зокрема підтримує закон про деолігархізацію. «Перший Діловий» не раз демонстрував, що захищає, перш за все, простих українців, їх інтереси та підтримує лінію Президента України та РНБО в боротьбі з олігархами.

Цікаво, що сам форум YES заснував у 2004 році Віктор Пінчук, який сам, можливо, підпадає під антиолігархічний закон. На нього були допущені й провідні ЗМІ олігархів. Як вдалося помітити, за підсумками форуму, ЗМІ олігархів активно поширювали меседж на підтримку ініціативи Людмили Денисової, яка зажадала відправити закон про деолігархізацію до Венеціанської комісії на перевірку його законності.

З’їхалися в цьому році до Києва представники понад двох десятків країн, в основному це західні країни — давні друзі України. Також прибули сюди більше сотні спікерів.

Раніше повідомлялося, що Зеленський виступив на форумі «Ялтинська європейська стратегія».

Також ми писали й про те, що Зеленський 16 вересня відвідає Міжнародний форум у Львові.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні