Молдавани подали до суду через розграблений завод «Укрспирту»

Поділитися:

9 з 20-ти переможців онлайн-аукціонів виплатили кошти за спиртові заводи без будь-яких зауважень. Загалом вдалося вторгувати від продажу 1,3 млрд гривень, підрахували у Фонді. Щоправда, чи усі ці кошти надійдуть до державної скарбниці, тепер вже під питанням. Про це розповіли журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

Набирає обертів скандал, який розгорівся днями. Кажуть, Фонд продав неіснуюче майно. Молдавський інвестор – компанія Zernoff – заявляє, що Україна продала неіснуюче майно. Тож, відмовляється платити 144 мільйони гривень за придбане в Україні підприємство.

Марилівський спиртзавод що Тернопільщині  продав іноземцям на аукціоні Фонд держмайна. Однак тепер  підприємство залишилось фактично без власника. Платити гроші за лот інвестор відмовляється, бо на папері купував підприємство з обладнанням, а насправді з’ясувалося, що його немає.

На заводі зникли котли, вентилятори, вологоміри та інше недешеве обладнання. Крім того, не відповідають опису навіть деякі об’єкти нерухомості. Господарський суд Києва інвестора підтримав, а той на законних підставах призупиняє виплату і має право розірвати договір купівлі-продажу, якщо у Фонді держмайна не знайдуть вирішення ситуації.

У Фонді держмайна розцінили це як небажання інвестора платити за придбаний актив та як спробу повернути гарантійний внесок.

Раніше повідомлялося, що минулого року Кабмін помітив корупцію в «Укрспирті».

Також ми писали й про те, що Фонд держмайна заявляє про тиск і зрив плану приватизації.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
2 Березня 2021 року - 13:49
Проект повністю відповідає законодавству Євросоюзу, так вважають у Берліні
2 Березня 2021 року - 13:29
Йдеться про новий пакет на суму майже 125 мільйонів доларів
2 Березня 2021 року - 13:07
Йдеться про фірму «Авіва» – найбільшу страхову компанію у Великій...
2 Березня 2021 року - 12:50
Про це стало відомо під час форуму