Мінфін покриває корупційні схеми закупівель для електрифікації Укрзалізниці

Поділитися:

В рамках нового спецпроекту нашого видання, ми вирішили проаналізувати професіоналізм та ефективність окремих чиновників міністерств та відомств. Одним із перших нашу увагу привернув Олександр Степанович Кава, який став минулого року заступником міністра фінансів. Перед цим він мітив на іншу посаду – заступника міністра з питань європейської інтеграції. Але там теж щось не зрослося, проте, здається, Кава Олександр Степанович про це не шкодує – Мінфін все-таки краще. На його думку, звичайно.

Що зовсім не фінансист Кава робить у міністерстві фінансів, і наскільки він там ефективний, можна тільки здогадуватися.

У міністерстві фінансів він займається інфраструктурними об’єктами, хоча для цих цілей є ціле міністерство інфраструктури.

Також Олександр Кава, будучи заступником міністра фінансів, займається фінансуванням Укрзалізниці. Навіщо «Укрзалізниці» цілий заступник міністра фінансів, можна лише здогадуватися.

Окрім попередніх численних  місць роботи в різних структурах, Олександр Кава обіймав посаду радника колишнього голови Укрзалізниці Войцеха Бальчуна.

І саме Олександр Степанович чудово знає усі багаторічні корупційні схеми закупівель на Укрзалізниці.

І вже зараз, будучи заступником міністра фінансів, Кава займається фінансуванням Укрзалізниці, зокрема фінансування електрофікації залізничних колій.

Відповідно до Бюджетного кодексу та законодавства України закупівля будь-якої продукції, що здійснюється за гроші, що виділяються з держ. бюджету, має проходити тендерну процедуру та розподілятися через систему Prozorro.

Але багато років Укрзалізниця купує продукцію для електрифікації шляхів сполучення (опори, шпали) низької якості за державні гроші у власних підприємств без будь-яких тендерів, за незрозумілими цінами.

Кава однозначно про це знає, і під його заступництвом ці схеми продовжують процвітати. Гроші продовжують виділятися, безпосередньо, оминаючи таким чином прозору систему закупівель та порушуючи законодавство.

Усі запити нашого видання про коментар цієї ситуації Олександр Кава ігнорує.

Можливо його безпосередній керівник, міністр фінансів Сергій Марченко, буде більш відкритим для ЗМІ щодо фінансування корупційних закупівель Укрзалізниці.

Найближчим часом ми спробуємо дізнатися думку самого міністра з цього питання і обов’язково її опублікуємо.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Січня 2022 року - 23:00
Папа Римський Франциск запропонував 26 січня провести День молитви за...
23 Січня 2022 року - 21:36
У Всесвітній організації охорони здоров'я припускають появу нових штамів у...
23 Січня 2022 року - 20:44
Серед загиблих є керівник відділу охорони здоров'я міністерства охорони здоров'я
23 Січня 2022 року - 20:09
У лютому 2022 року уряд Німеччини передасть Україні польовий шпиталь