«Мін’юст підтримав закон про деолігархізацію» – заступник міністра юстиції

Поділитися:

В Україні зараз відбувається реформа української пенітенціарної системи. У травні 2016 року ліквідували Державну пенітенціарну службу з покладанням її функцій на Міністерство юстиції. У березні 2021 року до Верховної Ради України було внесено проєкт закону про пенітенціарну систему (№5293 від 22.03.2021), яким передбачено створення в апараті Мін’юсту нового підрозділу інспектування місць несвободи.

Зараз триває обговорення законопроекту про пенітенціарні інспекції, який Мін’юст найближчим часом повинен подати в Кабмін.

У жовтні 2020 року в Мін’юсті повідомили, що будуть виставляти на продаж 27 законсервованих в’язниць. У червні 2021 року ФДМ продав першу в’язницю – Львівську виправну колонію № 48 – майже за 400 млн грн. З тих пір Мін’юст регулярно влаштовує розпродажі.

Також частина реформи – платні камери, вже організовані в СІЗО.

На цю тему говорили в ефірі телеканалу «Перший Діловий» із заступницею міністра юстиції України Оленою Висоцькою. Також вона прокоментувала те, чи давав Мін’юст оцінку законопроекту про олігархів.

«Так, звичайно, ми розглядали проект занопроекту і абсолютно його підтримуємо, тому що та ситуація, яка в країні складалася багато років – її потрібно так чи інакше вирішувати. І найоптимальніший шлях вирішення – це, звичайно, законодавче закріплення нових правил і умов співіснування олігархів в країні і влади в країні. Тому, ми абсолютно підтримуємо і раді. Я вітаю з тим, що в країні з’явилися правила гри, цивілізовані і нормальні. Але ми тут теж допускаємо, що всі недоліки або його реалізація на практиці – все це можна буде виправляти в ході його реалізації», – зазначила заступниця міністра юстиції.

Також вона припустила, чи може відповідний законопроект бути оскаржений у Конституційному суді України.

«Теоретично ми розуміємо, що так, звичайно, може. Але будемо захищати позиції правові… Ми спостерігали, як були намагання затягнути сам процес прийняття законопроекту. Але, зрозуміло, що він може не подобатись комусь і це може бути або юридична, абсолютно нормальна така критика, а може бути неконструктивна, просто сам принцип затягнути прийняття законопроекту, або його введення в дію, і дочекатися моменту, коли, наприклад, інші політичні сили будуть існувати в країні для того, щоб в принципі обійти прийняття такого законопроекту. Але країна має сьогодні прийнятий закон, тому говоримо про те, що зараз будемо жити з тим, як його реалізовувати на практиці, як ним користуватися, або захищати в правовому полі його дійсність», – наголосила Олена Висоцька.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Жовтня 2021 року - 22:30
8-11 листопада відбудеться процедура тестування та відбору охочих працювати в...
28 Жовтня 2021 року - 20:59
На ці кошти, зокрема, планують придбати експрес-тести для покращення рівня...
28 Жовтня 2021 року - 20:01
Він разом з іншими експосадовцями готувався здійснити переворот в КСУ,...
28 Жовтня 2021 року - 19:01
Заробляли шахраї - за рахунок завищення вартості своїх послуг.