Компанії Дмитра Фірташа намагаються уникнути своїх боргів

Поділитися:

Борги старі, натомість компанії нові: уникнути сплати боргів у 23 мільярди гривень вкотре намагаються газзбути, що входять до регіональної групи газових компаній Дмитра Фірташа. Для цього хочуть перевести свої активи на спеціально створені юридичні особи. Про це розповіли журналісти «Першого Ділового» з посиланням на рішення Окружного адмінсуду Києва у справі за позовом «Нафтогаз України» до Національної комісії держрегулювання енергетики та комунальних послуг.

За матеріалами справи, у вересні минулого року було зареєстровано 16 нових компаній з назвами, які схожі на існуючи газзбути. При цьому новостворені газзбути й старі компанії мають одні й ті ж самі юридичні адреси, одних керівників і один і той же вид діяльності.

А на початку лютого НКРЕКП вже видала ліцензії новим газзбутам на постачання електроенергії. Таким чином газові компанії намагаються ухилитися від сплати боргу перед «Нафтогазом», шляхом виводу дебіторської заборгованості побутових споживачів за газ, що зробить повернення заборгованості неможливим. ОАСК таки заборонив видавати ліцензії на поставку природнього газу для цих тринадцяти новостворених газзбутів, а також частково заборонив виставляти рахунки за спожитий газ до січня 2021-го року для сімнадцяти «старих» газопостачальних компаній.

Раніше повідомлялося, що з компанії Фірташа вимагають 114 млн доларів.

Також ми писали й про те, що компанія Фірташа оскаржить в суді зниження тарифів на газ.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
2 Березня 2021 року - 13:49
Проект повністю відповідає законодавству Євросоюзу, так вважають у Берліні
2 Березня 2021 року - 13:29
Йдеться про новий пакет на суму майже 125 мільйонів доларів
2 Березня 2021 року - 13:07
Йдеться про фірму «Авіва» – найбільшу страхову компанію у Великій...
2 Березня 2021 року - 12:50
Про це стало відомо під час форуму