Компанії Дмитра Фірташа намагаються уникнути своїх боргів

Поділитися:

Борги старі, натомість компанії нові: уникнути сплати боргів у 23 мільярди гривень вкотре намагаються газзбути, що входять до регіональної групи газових компаній Дмитра Фірташа. Для цього хочуть перевести свої активи на спеціально створені юридичні особи. Про це розповіли журналісти «Першого Ділового» з посиланням на рішення Окружного адмінсуду Києва у справі за позовом «Нафтогаз України» до Національної комісії держрегулювання енергетики та комунальних послуг.

За матеріалами справи, у вересні минулого року було зареєстровано 16 нових компаній з назвами, які схожі на існуючи газзбути. При цьому новостворені газзбути й старі компанії мають одні й ті ж самі юридичні адреси, одних керівників і один і той же вид діяльності.

А на початку лютого НКРЕКП вже видала ліцензії новим газзбутам на постачання електроенергії. Таким чином газові компанії намагаються ухилитися від сплати боргу перед «Нафтогазом», шляхом виводу дебіторської заборгованості побутових споживачів за газ, що зробить повернення заборгованості неможливим. ОАСК таки заборонив видавати ліцензії на поставку природнього газу для цих тринадцяти новостворених газзбутів, а також частково заборонив виставляти рахунки за спожитий газ до січня 2021-го року для сімнадцяти «старих» газопостачальних компаній.

Раніше повідомлялося, що з компанії Фірташа вимагають 114 млн доларів.

Також ми писали й про те, що компанія Фірташа оскаржить в суді зниження тарифів на газ.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Липня 2021 року - 14:17
Такі прогнози пов'язані з опитуванням, проведеним нацрегулятором
27 Липня 2021 року - 13:54
Відомо, що державний бюджет щороку недоотримує до 300 мільярдів гривень
27 Липня 2021 року - 13:41
Щоб газ не відключили, потрібно буде встановити лічильник
27 Липня 2021 року - 13:18
Про плани на майбутнє співробітництво президент Джо Байден