Кава пролобіював електрифікацію залізничних колій без проведення тендеру

Поділитися:

В рамках нового спецпроекту нашого видання, ми вирішили проаналізувати професіоналізм та ефективність окремих чиновників міністерств та відомств. Одним із перших нашу увагу привернув Олександр Степанович Кава.

Призначення його на ту чи іншу посаду протягом багатьох років завжди зустрічало хвилю критики від представників політики та бізнесу.

Наразі посада Олександра Кави звучить дуже дивно для міністерства фінансів: заступника міністра з інфраструктурних проектів. Навіщо такий заступник міністру фінансів за наявності цілого міністерства інфраструктури?

Також діяльність чиновника викликає додаткові запитання у суспільства. Нещодавно Міністерство фінансів виділило фінансування на електрифікацію залізничних колій, але відповідно до Бюджетного кодексу та законодавства України будь-які гроші, що виділяються з державного бюджету, мають проходити тендерну процедуру та розподіляться через систему Prozorro.

Кава про це знав, але не виконав норми законодавства і гроші були виділені без прозорої системи закупівель, що порушує законодавство.

Також Кава ігнорує запити наших журналістів, які намагалися дізнатися його думку щодо цього. Якщо чиновник пояснить ці парадоксальні процеси, редакція опублікує його офіційну відповідь.

Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури в рамках президентської програми «Велике будівництво» планує до 2024 року подвоїти обсяги запланованих робіт.

Країна має намір відновити 1400 мостів, 24 000 км доріг та організувати 500 км велодоріжок.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ