Експерти розповіли про штрафи за їзду без страховки

Поділитися:

Використання автомобіля без дійсного страхового поліса передбачений штраф, адже в правилах дорожнього руху чітко зазначено перелік документів, які повинен мати при собі водій. Так, крім посвідчення водія та техпаспорти на автомобіль, обов’язково слід мати страховий поліс. Адже при його відсутності, у разі ДТП, збиток доведеться платити своїм коштом.

Відомо, що Стаття 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за:

Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката “Зелена картка”) .

Таке правопорушення загрожує штрафом у розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На сьогоднішній день сума штрафу дорівнює 425 гривням.

Нагадаємо, що у Верховній Раді України проголосували за законопроект, що посилює санкції проти недобросовісних українських водіїв, які не дотримуються правила техніки безпеки і ігнорують використання ременів безпеки. Йдеться про закон №2695, як то кажуть на офіційному сайті парламенту.

Раніше повідомлялося, що Міністерство внутрішніх справ заявило про уточнення в процедурі видачі водійських посвідчень, а також про регламент проведення водійських іспитів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
6 Грудня 2021 року - 22:26
Суворі карантинні заходи діятимуть до 11 грудня
6 Грудня 2021 року - 19:54
Через поширення штаму коронавірусу «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує...
6 Грудня 2021 року - 19:16
Резонансна справа, в якій фігурує брат скандального глави Окружного суду...
6 Грудня 2021 року - 17:27
У Міністерстві закордонних справ порадили українцям наразі утриматися від поїздки...