Експерти дали прогноз за цінами на продукти

Поділитися:

Згідно з даними Державної служби статистики, з початку року в Україні помітно подорожчали продукти харчування. Так, в січні ціни на їжу виросли на 1,4% в порівнянні з груднем 2020 року і на 5,9% рік до року. Економісти оцінюють, що в лютому ціни збільшилися ще на 1,2-1,5%.

Відомо, що на першому місці за зростанням цін, як і раніше, курячі яйця, вартість яких за рік підвищилася майже вдвічі: одне яйце вже коштує понад три гривень.

Сильно подорожчав за два місяці борщовий набір (капуста, морква, цибуля, буряк, картопля). Але в абсолютних цінах зростання невеликий, трохи більше, ніж на 1,2 грн за кіло «збірної солянки», перш за все коштом капусти, ціни на яку в лютому знизилися приблизно на 1 грн / кг (до 4,5 грн / кг) .

Слід зазначити, що значно подорожчала в лютому свинина, яка, за даними Держстатистики, 2020 року подешевшала на 3% (на 3,5 грн / кг). Крім того, закупівельні ціни на свинину в лютому збільшилися на 20%, до 46 грн / кг в живій вазі, що позначилося на роздрібних цінах.

Також продовжувалося зростання цін на цукор, і почало дорожчати борошно, але поки не набагато, в межах 1-1,2 грн / кг.

Економісти пояснюють стрімке подорожчання «їжі» двома головними факторами.

Перший – зовнішній: це глобальне зростання цін на продукти в світі. Крім того, урожай був гірший за минулорічний, при цьому ряд країн, перш за все Китай з його півторамільярдним населенням, проголосив політику «переходу до ситого життя». І почав активно закуповувати в держрезерв зерно кукурудзи, масло (основні українські експортні агротоваров) і інше продовольство.

Нагадаємо, що експерти розповіли, як змінилися ціни на продукти в лютому в порівнянні з січнем.

Раніше повідомлялося, що в Державній службі статистики повідомляють, що в Україні протягом січня істотно підвищилася заборгованість по заробітній платі.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...
20 Квітня 2021 року - 15:59
Висота першого польоту склала близько трьох метрів
20 Квітня 2021 року - 15:33
Якщо газовики несанкціоновано перекрили газ, громадяни можуть звертатися в облгази...
20 Квітня 2021 року - 15:30
До червня 2021 року в уряді мають намір впровадити автоматичний...