Держслужбовцям пообіцяли надбавку до зарплати

Поділитися:

Стартував експериментальний проект із впровадження системи оплати праці на держслужбі залежно від класифікації посад, який триватиме у 2021-2022 роках. Концепцію, підготовку та реалізацію проекту схвалив уряд.

У пілотному проекті візьме участь Нацагентство з питань держслужби і його територіальні органи, Секретаріат уряду, міністерства: фінансів і цифрової трансформації.

Як пояснюється, наразі система оплати праці у сфері державної служби застаріла та неефективна. Переважна більшість фахівців одержує мінімальну зарплату, що негативно позначається на всьому апараті державного управління, зокрема, провокує відтік професійних кадрів.

Зарплата містить багато складових. Зокрема, посадовий оклад становить лише 39% – 49%. Решта – премії, надбавки, різні виплати, розмір яких вирішує керівник, відштовхуючись від суб’єктивного бачення, а не результатів роботи.

Очікується, що реформа сприятиме подальшій оптимізації функцій і чисельності держорганів.

Зазначається, що в планах – зменшення складових зарплатні держслужбовців та збільшення ролі посадового окладу. Передбачаються чіткі складові зарплати (щонайменше 70%), а решта – залежитиме від особистого внеску працівника у спільний результат роботи.

Реформування оплати праці передбачатиме запровадження класифікації посад держслужби: за напрямками діяльності, рівнем складності та відповідальності із присвоєнням класифікаційних кодів.

Таку класифікацію використовують у всіх країнах ЄС. Повідомляється, що класифікація стане першим кроком у реформі оплати праці. Після чого, зокрема, здійснять співставлення рівня оплати праці на держслужбі з ринковим.

Новий механізм оплати праці розробили згідно з рекомендаціями SIGMA.

Нагадаємо, Державна служба статистики повідомляє, що у січні-березні 2021 року у Києві рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників становив 18 тисяч 722 гривень. Зазначається, що показник на 45,9% вищий, аніж загалом по країні (12 тис. 835 грн).

Також ми писали, що близько двох третин українських компаній і підприємств планують підвищити зарплати протягом наступних 12 місяців.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
7 Травня 2021 року - 15:21
Щороку країна втрачає не менше 24 млрд гривень, які мали...
7 Травня 2021 року - 12:55
Сумська область - єдина територія країни, яка все ще дотримується...
7 Травня 2021 року - 8:28
Премія імені видатного українського академіка Бориса Патона буде вручатися на...
7 Травня 2021 року - 7:59
Запорізька і Полтавська області нарешті вийшли з "червоної" зони карантину