Держпраці буде моніторити борги по зарплатах

Поділитися:

На сайті Федерації профспілок України був розміщений для обговорення проект постанови КМУ «Про запровадження спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості із заробітної плати». Його метою є своєчасне виявлення негативних тенденцій та забезпечення оперативного прийняття управлінських рішень з питань погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості із заробітної плати.

Питання офіційної оплати праці та відсутність боргів із зарплати залишається вкрай актуальним для нашої країни. І Держпраці навіть в умовах карантину та локдаунів буде збирати інформацію про порушення і, звичайно, використовувати її при перевірках.

Зокрема, КМУ ухвалив Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, районним державним адміністраціям:

  • забезпечити роботу тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат утворених міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими, районними адміністраціями;
  • ввести спеціальний моніторинг погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) на підприємствах, установах і організаціях, які їм підпорядковані і знаходяться на відповідній території;
  • забезпечити подання понеділках о 13 годині Держпраці інформації про результати моніторингу за формами згідно з додатками 1-3.

Також згідно з проектом постанови Державна служба статистики повинна щомісяця до 25 числа місяця, наступного за звітним, подавати Державній службі з праці інформацію про заборгованість по заробітній платі підприємств, установ і організацій всіх форм власності.

Нагадаємо, що в Україні за станом на початок березня зарплатна заборгованість збільшилася на 8,1% в порівнянні з показником на початок лютого, до 3 трлн 214 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Державна служба України запланувала на 2021 21 150 перевірок підприємств. У порівнянні з поточним роком це більше ніж на 4,5 тисячі перевірок. Також відомо, що серед підприємств, які вказані в плані перевірок, багато тих, які відносяться до гірничо-металургійному сектору.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 18:52
Виглядає так, що профспілка була створена для дестабілізації роботи банку....
9 Травня 2021 року - 17:49
З 1 липня у нашій країні можна буде купляти та...
9 Травня 2021 року - 16:48
Ця дата є граничною, після неї будуть працювати штрафні санкції
9 Травня 2021 року - 15:23
Всі планують завершити до кінця травня поточного року