Чиновники Держгеокадастра вивели з держвласності більше ніж 20 тис. гектарів землі

Поділитися:

Більше ніж 20 тисяч гектарів землі вивели з державної власності посадовці Держгеокадастру. Корупційну схему викрила СБУ. Про це повідомили журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

Як з’ясували слідчі, зловмисники діяли через систему документообігу відомства. Фальсифікували інформацію, яка обробляється в автоматизованій системі управління: змінювали цільове призначення землі та передавали її у власність інших осіб, просто змінюючи документи в системі. Для того, щоб схема працювала, були організовані «бек-офіси», які діяли як приватні аналоги регіональних підрозділів Держгеокадастру.

Ще одна оборудка була організована для роботи з елітними землями в Запорізький та Донецькій областях. Фігуранти оформлювали земельні ділянки на підставних осіб, які навіть нічого не знали про ці угоди. При цьому обсяги дозволених квот значно перевищувалися, коли понад 2 тисячі гектарів оформлювалось на одну людину. У рамках слідства правоохоронці провели більш як 40 обшуків у 6 областях — у підрозділах Держгеокадастру, офісах фігурантів оборудок, а також за місцем їх проживання.

Раніше повідомлялося, що земля постійного користування може переходити у спадок.

Також ми писали й про те, що більше тисячі приватних підприємств користуються державними землями.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо