«Велика сімка» долає кризи за допомогою масштабних проектів», — нардеп Муса Магомедов

Поділитися:

У Великобританії пройшла зустріч G7. У комюніке, прийнятому за підсумками саміту, учасники зустрічі G7 зобов’язуються знову посилювати трансатлантичний зв’язок, спільно розв’язувати проблеми майбутнього і відновлювати світопорядок, заснований на верховенстві закону. Це, однак, простіше сказати, ніж зробити, адже за останні чотири роки ерозія правових норм значно посилилася.

У спільному комюніке позначені й основні елементи нової, більш жорсткої політики стосовно Китаю. Пекін вперше недвозначно критикують за порушення прав людини — від примусової праці та репресій щодо уйгурів до розгрому опозиції в Гонконзі. Що ж стосується політики в області клімату, то обіцянки G7 як і раніше залишаються розпливчастими й невизначеними. Після десятиліть суперечок країни «великої сімки» все ще не можуть домовитися про конкретні терміни відмови від вугілля.

Саміт в Корнуоллі з урахуванням запрошених представляв інтереси демократій з населенням понад 2,2 мільярда (28% населення Землі й більше ніж 60% населення демократичних країн), на які припадає більш ніж половина світового ВВП. Уже це вказувало — китайська модель розвитку не є домінуючою та існує альтернатива багато більш потужна, ніж «згасаючий Захід».

Ця альтернатива — нова зелена економіка, дружня до клімату Землі, що створює нові робочі місця на основі високих технологій, що розширює фронтир людства в Космосі та штучному інтелекті. Чи не нові, але з новою наполегливістю виражені аспекти нової економіки — справедлива вільна торгівля, справедливе оподаткування (що виключає втеча глобальних корпорацій в офшори), безпеку глобальних ланцюгів поставок, відмова від примусової праці та гендерна рівність.

Муса Магомедов, народний депутат України, говорить про це так:

«Насправді, Велика сімка не вигадувала щось наднове. Всі великі кризи долаються за допомогою великих проектів. З огляду на те, наскільки коронавірус вплинув на загальну світову економіку, те, що рішення прийнято, великий плюс».

Також експерт наголосив, що Китай докладає величезних контрзусиль з розвитку своєї економіки, і це турбує G7. Те, що озвучуються такі серйозні цифри, добре для України.

Цей проект позначиться на видобутку корисних копалин, на виготовленні сталі (металургії). Розвиток науки, поява нових матеріалів — це добре, але сталь на найближчі 50 років буде однією з головних.

«Зараз йде стрімке зростання цін на сталь по всьому світу, і це, безумовно, потрібно використовувати на благо нашої економіки», — говорить експерт.

Багато великих комбінатів залишилися на непідконтрольних територіях.

«Там Алчевський металургійний комбінат у нас, Єнакіївський метзавод і Донецький металургійний завод. Вони, по суті, не працюють. Нещодавно почала працювати піч на Єнакіївському, зараз розігрівають і готуються запустити піч на ДМЗ, а Алчевський комбінат стоїть, там страйки», — говорить експерт.

Багато цікавого про сталь, декарбонізацію, модернізацію власної промисловості Муса Магомедов розповів в ефірі «Першого Ділового».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо