Біткоїн може стати новим засобом відмивання грошей

Поділитися:

Нова схованка для приховування нечесно нажитих коштів. Власники криптовалюти можуть спокійно скуповувати біткоїни та не хвилюватися, що можуть потрапити під податкову перевірку. Адже декларувати ці цифрові активи під час податкової амністії — процесу легалізації тіньових грошей — закон їх не зобов’язує. Про це розповіли журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

За словами юристів, це пов’язано з тим, що згідно з законодавством, криптовалюта — це віртуальний актив, і аж ніяк не являється грошима чи майном. Також практично всі криптовалюти не ґрунтуються ні на яких угодах, а тому є незабезпеченими віртуальними активами. Тобто, не підтверджують ніяких матеріальних прав і вважаються нематеріальним благом.

А це все говорить про те, переконані експерти, що бізнесмени та олігархи зможуть приховувати незаконно зароблені кошти та ухилятися від сплати податків. Відповідно, можна просто купити біткоїнів та не вдаватися до податкової амністії.

Нагадаємо, що податкова амністія або одноразове добровільне декларування стартувало 1 вересня. Це означає, що українці протягом року зможуть задекларувати досі приховане від податкової майно та уникнути запитань щодо його походження. Але мають сплатити одноразову компенсацію. Загальна ставка збору становить 5 відсотків, для зарубіжних активів — 9%, по ОВДП —2,5%.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні