«З кожним роком в Україні зростає кількість олігархів – влада нічого не робить» – адвокат

Поділитися:

Журнал «Forbes Україна» оновив перелік мільярдерів України. Статки найбагатших бізнесменів країни з червня 2020 року, значно збільшилися.

Так, статки найбагатшої в списку – Ріната Ахметова – збільшилася з 2,8 до 7,6 мільярда доларів. Тепер олігарх Ахметов займає 330 місце в рейтингу багатіїв світу. Найбільші його активи – компанії «Метінвест» (3,3 мільярда доларів) і ДТЕК (2,1 мільярда доларів).

Друге місце зайняв Віктор Пінчук. З червня 2020 року його статки зросли з 1,4 мільярда до 2,5 мільярда доларів. З цієї суми 800 мільйонів доларів – нерухомість, 700 мільйонів – гроші, а 500 мільйонів – компанія Interpipe.

Третій у рейтингу – Костянтин Жеваго. Його статки збільшилися з 1,1 мільярда до 2,1 мільярда доларів. Найбільший актив Жеваго – компанія Ferrexpo (1,4 мільярда доларів).

Також до переліку потрапили Ігор Коломойський (1,8 мільярда), Геннадій Боголюбов (1,7 мільярда), Петро Порошенко (1,6 мільярда) і Вадим Новинський (1,4 мільярда).

Подробиці теми розповів адвокат і правозахисник Віктор Чевгуз в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

За його словами, за весь період існування незалежної України кількість олігархів, які проживають на території країни, стрімко збільшується.

«Кількість олігархів, як і їхні доходи, продовжує збільшуватися. Тому тут нема чому дивуватися. Наша влада кожного разу абсолютно нічого не робить для того, щоб олігархат в Україні не розмножувався», – сказав експерт.

Він заявив, що нині олігархат присутній і впливає не тільки на український парламент, а й в цілому на більшість державних органів влади.

«Він присутній в Кабінеті міністрів України, в інших міністерствах, на рівні областей і населених пунктів. На кожному рівні у нас є свої олігархи. Тут нема чому дивуватися, адже вони йдуть в органи управління владою виключно з однією метою – збільшити свій власний капітал. Інших причин у них немає. Я займаюся юридичною діяльністю протягом 45 років і не пам’ятаю жодного закону, що лобіювали б олігархи, який був би в інтересах України і її населення. Вони все роблять виключно для себе. Тут нема чому дивуватися», – висловився фахівець.

Чевгуз відзначив, що припинити такий вплив олігархату на країну можна було б одним єдиним рішенням.

«Український парламент повинен проголосувати за закон, який би забороняв бізнесменам обиратися в органи самоврядування і до парламенту. Також їм потрібно заборонити обіймати посади чиновників. І все. Тоді всі відразу побачать, що їх немає в політиці. Цього буде достатньо», – вважає експерт.

При цьому наразі в країні існує парадокс. Адже звичайні українці через кризу і пандемію з року в рік лише стають біднішими. Тоді як українські олігархи, навпаки, збільшують свої капітали згідно з міжнародними рейтингами.

«Якщо говорити про українських олігархів, то вони істотно відрізняються від мільярдерів і мільйонерів в інших державах. Звичайно, в США також є свої олігархи, і вони також присутні в органах державної влади. Але вони заробили свій капітал ще до того, як потрапили в політику. Тобто чесним бізнесом, а не перебуваючи при владі. Вони вже прийшли допомагати країні, бувши мільйонерами. У нас же все навпаки. У нас можна прийти в політику не маючи нічого і швидко стати мільйонером. Ось в цьому і полягає істотна різниця нашого олігархату від закордонного», – резюмував Чевгуз.

Раніше голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев вважає, що депутати повинні стимулювати не сировинну аграрну галузь, а розвиток промисловості.

Про це Гетьманцев заявив, коментуючи прийняття ВР закону про зниження ПДВ для окремих виробників аграрної сировини, який досі не підписав президент.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ