Юрій Вітренко не став міністром енергетики

Поділитися:

Верховна Рада України не підтримала постанову про призначення Юрія Вітренка першим віце-прем’єр-міністром України – міністром енергетики України.

Відповідне рішення підтримали 186 народних депутатів України при мінімально необхідних 226 голосах.

Юрій Вітренко до липня 2020 року обіймав посаду виконавчого директора НАК «Нафтогаз України».
На вакантну посаду міністра енергетики Вітренка представив депутатам Володимир Зеленський.

«Кандидат має багаторічний успішний досвід в сфері енергетики, з 2016 року працював на керівних посадах в НАК «Нафтогаз», де, зокрема, відповідав за успішний судовий процес проти    «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі. Глибоке розуміння енергетичного сектора необхідно для завершення його успішної трансформації. Для цього в тому числі необхідний мандат першого віце-прем’єр-міністра», – сказав під час представлення кандидата Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Сам Вітренко під час виступу заявив, що «не міг відмовити» Прем’єр-міністру, який запропонував йому стати кандидатом на зазначену посаду.

Заступник голови комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг заявив, що комітет рекомендував ВР за призначенням Вітренко визначитися шляхом голосування. Але голосів не вистачило.

Нагадаємо, що стало відомо, що Юрій Вітренко, колишній в минулому виконавчим директором НАК «Нафтогаз України», брав активну участь в корупційних схемах Ігоря Коломойського. Йдеться про прагнення олігарха дістати родовища, а саму компанію, яка на той момент мала великі податкові борги, віддати державі.

Раніше повідомлялося, що Юрія Вітренка, який раніше обіймав посаду виконавчого директора в «Нафтогазі», пророкують на пост міністра енергетики. Такі відомості були дані поінформованими джерелами.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 18:52
Виглядає так, що профспілка була створена для дестабілізації роботи банку....
9 Травня 2021 року - 17:49
З 1 липня у нашій країні можна буде купляти та...
9 Травня 2021 року - 16:48
Ця дата є граничною, після неї будуть працювати штрафні санкції
9 Травня 2021 року - 15:23
Всі планують завершити до кінця травня поточного року