ВР не підтримала ініціативу Мінфіну щодо перевірки доходів непрямими методами

Поділитися:

Верховна Рада не підтримує ініціативу Міністерства фінансів перевіряти доходи українців непрямими методами з 1995 року, з’ясував «Перший Діловий» телеканал.

Про це журналістам розповіли у провладній партії «Слуга Народу». «Це практично неможливо», – кажуть депутати. До того ж, усередині фракції проти цього категорично протестують.

Але розуміють, чому Міністр фінансів запроваджує ініціативу перегляду доходів громадян протягом останніх 25 років. Адже він відповідає за збори. До того ж, запровадження непрямих методів – одна з ключових вимог до України від Міжнародного Валютного Фонду для отримання наступного траншу фінансової допомоги.

Йдеться про документ під назвою «Україна: Звіт про технічну допомогу – Наступні заходи щодо податку на виведений капітал, програми добровільного розкриття інформації та непрямі методи визначення оподатковуваного доходу», який Фонд публікував восени 2020 року.

Експерти кажуть, що цей документ фактично рекомендує запровадити презумпцію винності платника податків. При цьому в українських реаліях такі інструменти Держподаткова використовуватиме, зокрема, і для політичного тиску.

Інформація, яку озвучив голова Мінфіну, була схожа на провокацію, метою якої є залякування потенційних декларантів, які не поспішають брати участь у податковій амністії. Адже темпи одноразового декларування стану залишаються невисокими. Податковий комітет звітував про амністований мільярд гривень у другій половині грудня, з яких до бюджету сплачено близько 50 мільйонів.

Нагадаємо, що у Мінфіні вже заявляли, що одразу після закінчення дії податкової амністії у вересні наступного року, за якою українці добровільно можуть зареєструвати активи без сплати податку, одразу почнуть діяти непрямі методи оподаткування. Начебто відповідний законопроект уже розроблено, в рамках якого податківці перевірятимуть сплату податків із доходів, отриманих з 1995 року.

Нещодавно ми писали, що у Верховній Раді Україні поскаржилися на ігнор податкової амністії, про що повідомив голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо