«Влада хоче будувати космодром на території України» – експерт

Поділитися:

Кабінет Міністрів призначив головою Державного космічного агентства Володимира Тафтая, тоді як раніше повідомлялося, що Держкосмос і Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів домовилися про відстеження екологічних порушень за допомогою супутникових знімків.

Раніше Тафтай обіймав посаду віцепрезидента з інтелектуальних питань державного підприємства “Антонов”, а також начальника управління координації космічної діяльності департаменту економіки оборони та безпеки Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

З цього випливає, що влада намагається розвивати космічну галузь України.

Також було проведено засідання Науково-технічної ради на тему «Обговорення основних положень Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки».

На ньому було визначено 6 ключових завдань-програм, спрямованих на ефективний розвиток індустрії, які включають: здійснення космічної діяльності в інтересах національної безпеки та оборони, космічні спостереження Землі, впровадження космічних технологій на внутрішньому ринку послуг, створення ракетно-космічної техніки, фундаментальні та прикладні космічні дослідження, і правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення заходів Програми.

Учасниками засідання були розглянуті пропозиції Робочої групи щодо основних положень Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

Подробиці теми розповів голова громадської організації «Розвиток інфраструктури» Станіслав Гвоздіков в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Наскільки мені відомо, то Національне космічне агентство стане частиною програми президента «Велике будівництво». Я чув, що тут може йти мова про будівництво космодрому на території України. Наша широта дозволяє дуже вдало, з економічної точки зору, запускати супутники. Тому якщо дане призначення пов’язане з розширенням «Великого будівництва», то напевно це варто сприймати позитивно для держави. А якщо це черговий розподіл «солодких місць», то тоді це не останнє призначення. Надалі ще будуть звільнення і нові призначенці», – вважає фахівець.

Він заявив, що наразі в України є лише один супутник і фізично він знаходиться на території Російської Федерації.

«Тому тут актуальніше обговорювати будівництво та розширення інфраструктури для здійснення космічних запусків на комерційній основі. Можливо, що перші плани щодо цього будуть офіційно анонсовані вже найближчим часом», – зазначив експерт.

Він вважає, що це призначення можна сприймати, як чергову спробу влади впорядкувати діяльність дуже корумпованого і дуже важливого у сфері будівництва державного органу.

«Чи вийде завдяки цій спробі навести порядок в цій галузі, ми побачимо лише пізніше. Я вважаю, що це стане зрозуміло десь протягом місяця або двох. Якщо той бардак, який раніше існував в агентстві протягом двох років – продовжитися, то швидше за все цей керівник також залишить свою посаду, як і його попередник», – сказав Гвоздіков.

Також він прокоментував ідею створення нового державного авіаперевізника. Експерт сказав, що нині в економічній сфері чітко простежуються всі наслідки пандемії коронавірусу.

«Наша економіка на тлі цього дуже просіла, тому нові робочі місця як ніколи раніше актуальні для нашої країни. А будь-яке державне підприємство і його створення – це в першу чергу робочі місця. Якщо говорити в цьому контексті про створення державного авіаперевізника, то швидше за все це стане аналогом мультиплікатора, який буде мобілізувати роботу заводу «Антонов». Також це робочі місця й отримання додаткового впливу з боку держави щодо суб’єктів ринку авіаперевезень. Ні для кого не секрет, що наразі в Україні існує монополія, яку контролюють олігархи. Нею керують три перевізники у яких один і той же бенефіціар. Тобто, створення додаткового перевізника – це в першу чергу крок до лібералізації ринку», – вважає фахівець.

Раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості країни Олег Уруський повідомив, що з 16 заявок відібрано три кандидати на посаду голови Державного космічного агентства України.

За словами віцепрем’єра, під час розмови він запитав у кандидатів про їхні погляди на розвиток вітчизняної космічної галузі, співпраці з міжнародними організаціями та іноземними державами, а також на їх розсуд потрібно виводити космічну галузь з кризової ситуації.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:30
Вже засуджені колишній керівник і три співробітники газового термінала в...
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...