«Україна виходить на стратегічний рівень спілкування з Держдепом», — експерт

Поділитися:

Візит Державного секретаря США Ентоні Блінкена в Україні є підтвердженням подальшої підтримки України з боку Сполучених Штатів, але одночасно нагадує про очікування від України щодо активізації реформ.

Про це заявив почесний член Атлантичної Ради, колишній заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу.

«Досить чітко прозвучав сигнал про твердий намір Сполучених Штатів допомагати Україні в захисті від російської агресії, від диверсій та інших гібридних проявів, до яких вдається Росія з метою дестабілізації України. Після такого сигналу не залишається ніяких сумнівів, що свобода, безпека України і її остаточна євроатлантична інтеграція є важливим пріоритетом для адміністрації Байдена», — сказав він.

Валентин Стефанович, експерт з міжнародних питань, говорить про ситуацію так:

«Ентоні Блінкен прилетів до нас після візиту в Лондон, де був саміт «Великої сімки», на якому обговорювалося питання України. Спочатку питання не стоїть про інспекцію України — зокрема, як проводилися реформи і як вони будуть проводитися. Питання набагато глибше. Тут важливо, що ми (Україна) виходимо на новий стратегічний рівень відносин з Держдепом США».

За словами експерта, два напрямки, які моніторили американці — це «Нафтогаз» та «Укроборонпром». Тут американці хочуть бачити чіткий контроль і виконання всіх правил згідно із законодавством. Це протокольне питання.

Пріоритет для України — отримати більше грошей для стримування агресії Російської Федерації. Ту допомогу, яку ми, як країна, отримуємо від американців, контролюють уже навіть на етапі до фактичної передачі коштів. Збільшити фінансування, за словами експерта, практично неможливо. Єдиний момент — якщо в особистій бесіді Зеленського і Блінкена щось сталося.

«Американці досить консервативні в цьому питанні. Можливо, пізніше будуть корективи, але не факт», — говорить експерт.

Багато цікавого з приводу переговорів між Зеленським та Блінкеном, можливої ​​непротокольні частини, перспектив розвитку україно-американських відносин Валентин Стефанович розповів в ефірі «Першого Ділового» телеканалу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Жовтня 2021 року - 22:54
Варто відзначити, що раніше НАУ неодноразово звертала увагу Міненерго на...
газ
15 Жовтня 2021 року - 22:29
Всього ліцензії на видобуток отримали понад 210 компаній
15 Жовтня 2021 року - 22:03
Данилов зробив акцент на тому, що це не перша відмова...
15 Жовтня 2021 року - 20:59
Важливим є те, що всі санкції обов'язково проходять розгляд всіх...