«Україна не може розраховувати на щорічні грошові дотації з боку США» – колишній глава МЗС

Поділитися:

31 серпня президент Володимир Зеленський прибув з робочим візитом до Вашингтона.

У перший день було проведено вісім зустрічей, підписано рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства, меморандум на $30 млрд про будівництво енергоблоку на Хмельницькій АЕС та ряд інших документів.

1 вересня Зеленський провів двогодинну зустріч з президентом США Джо Байденом, після чого було опубліковано спільну заяву лідерів про стратегічне партнерство.

2 вересня Зеленський прибув до Каліфорнії, де виступив в Стенфордському університеті, зустрівся з CEO Apple Тімом Куком, а також іншими людьми та компаніями з технологічної сфери.

При цьому майже половина українців вважають успішним візит президента України Володимира Зеленського в США, а мало не третина дотримуються протилежної думки. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведений 2-4 вересня.

«48% опитаних оцінюють як успішний візит президента Зеленського в Сполучені Штати Америки. 28% – вважають неуспішним, 17% – нічого не знають про це або ж не змогли з оцінками», – йдеться в опитуванні.

То як саме оцінювати візит Володимира Зеленського в США? Подробиці теми розповів колишній міністр закордонних справ України 2003-2005 і 2010-2012 років Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Візит Зеленського в США – це в першу чергу робочий, а не офіційний візит. При цьому всі обставини навколо цього візиту, а саме поразка США в Афганістані, і захоплення влади з боку Талібану – створюють не найкращу атмосферу для таких зустрічей. Така ситуація не зовсім підходить під більш офіційну зустріч. Тому в рамках даного візиту в принципі всі головні моменти сторони між собою обговорили. Інші ж питання і теми, напевно, варто підіймати вже тоді, коли в США буде більш спокійна політична ситуація», – сказав він.

Також фахівець відзначив, що звичайно ж Україна – це не головний пріоритет США, адже країна має безліч глобальних завдання і викликів.

«Сполучені Штати Америки мають інтереси глобального характеру і звичайно ж у них є безліч інших пріоритетів, крім України. Кожна країна в першу чергу зацікавлена ​​в своїх інтересах і можливостях. Проте в України вийшло вийти на контакт з Вашингтоном і отримати потрібну для країни підтримку», – зазначив колишній глава МЗС.

Також він прокоментував питання фінансової допомоги з боку США.

«Звісно ж не варто розраховувати на те, що Україна буде отримувати десятки млрд доларів і розвивати свою економіку виключно за рахунок американських грошей. І тут про це власне і не йдеться. Я так розумію, що країни домовилися між собою про створення передумов для подальших інвестицій в Україну. Тобто буде загальне фінансування тих проектів, де Україна буде частково вкладати гроші зі свого бюджету, а частину отримувати в якості інвестицій від своїх міжнародних партнерів та за підтримки США, оскільки вони фактично дали зі свого боку гарантії цих інвестицій. Але розраховувати на те, що Сполучені Штати в рамках щорічної допомоги будуть виділяти Україні великі гроші – не варто. Тут мова не про це, та й успішна країна не повинна покладатися на прямі перекази грантових коштів з боку інших держав. Це не входить в стратегію розвитку успішної країни. Але звичайно ж можна домовлятися про якісь спільні проекти, які допомогли б Україні наздогнати за своїм економічним розвитком інші країни», – сказав експерт.

Раніше Офіс президента опублікував подробиці меморандуму про комерційну співпрацю між Україною і Сполученими Штатами, який був підписаний під час візиту президента України в США.

Відзначається, що меморандум включає розробку і здійснення комерційних проектів із залученням до державних закупівель України та США в сферах енергетики, інфраструктури, розвитку цифрової економіки, оборонної, кібербезпеки та охорони здоров’я.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Вересня 2021 року - 13:14
З 1 жовтня перевозити вантажі по дорогах українці будуть за...
17 Вересня 2021 року - 10:28
Зараз обговорюється будівництво нового СІЗО під Києвом
17 Вересня 2021 року - 10:13
Найближчим часом частина територій України знову розподілиться в «жовту» зону...
17 Вересня 2021 року - 9:44
Їх майже неможливо підробити