Україна, Грузія і Молдова підписали меморандум – подробиці

Поділитися:

Україна, Грузія і Молдова підписали меморандум про створення «асоційованого тріо» для інтеграції з Євросоюзом. Ініціатором виступив Київ, повідомляє глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що Україна, Грузія та Молдова мають особливий статус асоційованих партнерів у відносинах з ЄС.

Документ підписали глави МЗС Грузії, України і Молдавії. Меморандум включає три основних елементи: структурування консультацій з європейської інтеграції між міністерствами закордонних справ, спільні дипломатичні ініціативи в діалозі з інституціями ЄС та країнами-членами і координацію позицій у рамках формату Східного партнерства. Новий формат також включатиме питання безпеки та стабільності в регіоні.

«Сьогодні ми об’єднуємо зусилля на нашому шляху європейської інтеграції в цьому новому форматі, встановленому в Києві», – зазначив Кулеба, підкресливши, що «тріо» говорить про те, що для трьох країн «немає альтернативи європейської інтеграції».

Його грузинський колега Давид Залкаліані додав, що сторони планують «розширити політичний діалог для інтеграції в ЄС», а глава МЗС Молдавії Ауреліу Чокой зазначив, що меморандум буде сприяти всім трьом країнам стати членами Євросоюзу в наступному десятилітті.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Вересня 2021 року - 21:43
Проект по біометану на увазі інвестиції, і це добре для...
17 Вересня 2021 року - 21:22
При цьому президент VR Capital Group Ltd Річард Дейтц заявив,...
17 Вересня 2021 року - 20:49
Йдеться про період з січня по кінець серпня поточного року
17 Вересня 2021 року - 20:22
Таке збільшення виробничих площ дозволить виробляти на 25% більше продукції