Справа судді Чауса: з чого все почалося?

Поділитися:

У вівторок, 3 серпня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) затримало колишнього суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса в лікарні «Феофанія». При цьому раніше 2 серпня відомство зареєструвало відразу дві кримінальні справи проти Служби безпеки України.

У НАБУ кажуть, що 30 липня відомство затримало Чауса і не передало колишнього чиновника в найближчий орган досудового розслідування, яким в цій ситуації є саме НАБУ. Тим самим СБУ порушила ст. 365 КК України.

Також вже 3 серпня в Бюро звинуватили СБУ в навмисному приховуванні даних щодо того, де саме наразі знаходиться Чаус.

Варто сказати, що з самим Миколою Чаусом пов’язаний корупційний скандал. Буквально 6 серпня 2016 року український парламент офіційно зняв недоторканність з колишнього судді: тоді йому загрожувало 12 років позбавлення волі через отримання неправомірної вигоди.

Однак тоді Чаус втік і був поданий в міжнародний розшук з боку України. Як відомо, довгий час він перебував у Молдові та навіть в 2017 році намагався отримати офіційний політичний притулок в Кишиневі.

Вже 3 квітня 2021 року між Україною і Молдовою спалахнув скандал. Тоді В МВС України говорили про те, що Чауса викрала з території Молдови невідома група осіб.

5 квітня поточного року українські правоохоронні органи офіційно заявили, що не причетні до викрадення Чауса. Але вже 30 липня поточного року колишнього суддю несподівано знайшли у Вінницькій області. Тоді затримання проводили співробітники СБУ.

Уже 31 липня в СБУ зазначили, що не затримували Чауса навмисно, а що він сам звернувся до органу і розповів про те, що його викрали.

Нагадаємо, що після операції з приводу затримання Чауса з боку НАБУ, рішення щодо клопотання про застосування до екссудді запобіжного заходу буде розглянуто з боку Вищої антикорупційного суду України.

За попередніми даними, засідання з цього приводу відбудеться 4 серпня.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо