Санкції за Крим, супермаркет і надрокористування: що обговорювали на черговому засіданні РНБО

Поділитися:

Президент України Володимир Зеленський скликав на сьогодні засідання Ради національної безпеки і оборони. За підсумками засідання брифінг дав секретар РНБО Олексій Данилов.

Він заявив, що вперше в історії сучасної України на засіданні було прийнято оборонний документ, який стосується тероборони. Також була прийнята стратегія біобезпеки та біологічного захисту.

«Також на засіданні ухвалено стратегію інформаційної безпеки. Була жвава дискусія за участю міністра культури Олександра Ткаченка про вплив російських ЗМІ на Україну», — заявив Данилов.

Крім того, були введені санкції проти тих, хто організовував вибори в Криму і на Донбасі — всього 237 особи. На засіданні також розглянули питання санкцій проти російської мережі супермаркетів Mere — тепер вони не зможуть працювати в Україні.

Крім того, Україна приєдналася до санкцій ООН проти Республіки Ємен.

«На засіданні РНБО обговорили розслідування справ по ст. 111 (держзрада), виступали Баканов і Венедиктова. У тому числі обговорювали держзраду Януковича та інших високопоставлених чиновників його режиму. Також на РНБО обговорили суд щодо інциденту в Керченській протоці (захоплення українських кораблів), доповідав міністр юстиції Денис Малюська», — заявив Данилов.

В РНБО, за словами секретаря відомства, незадоволені роботою міністерства екології, а також ситуацією з використанням надр.

«У нас є 23 компанії, які незрозуміло як отримали до 2018-го року ліцензії на видобуток вуглеводнів. Від двох ліцензій вже відмовилася сім’я Злочевського. З 1 листопада запрацює інформаційний портал, де кожен може подивитися, хто і як отримав дозволу на ділянки на видобуток, і чим вони там займаються», — заявив Данилов.

Також на засіданні розглянули питання контрабанди.

«Заслухали доповідь МВС щодо санкцій проти контрабандистів та злодіїв в законі. З приводу 108 осіб свідомо були внесені неточності в списках, відповідні чиновники понесли покарання. Списки повторно перевірять», — заявив секретар РНБО.

Є порушення на 47 мільярдів на Одеській митниці.

Раніше повідомлялося, що Зеленський змінив склад РНБО.

Також ми писали й про те, що прессекретар Зеленського закликав українців вакцинуватися.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні