Парламент Німеччини не затвердив передачі зброї Україні

Поділитися:

17 лютого 2022 року в німецькому парламенті відбулися слухання щодо ставлення Заходу до Російської Федерації. У рамках цих слухань опозиційний блок ХДС/ХСС висунув ініціативу щодо термінового надання Україні оборонного озброєння.

Однак парламентарі Німеччини відхилили відповідний запит.

Під час слухання глава ХДС/ХСС Фрідріх Мерц висунув ініціативу «Протидія політиці Росії єдністю Заходу». У документі йдеться про негайне реагування уряду на зміну політичного курсу та дозвіл поставити в Україну товари військового призначення, зокрема й оборонне озброєння.

«Правильно, що уряд Німеччини утримався від поставок зброї Україні на тлі переговорів, що тривають у Нормандському форматі. Однак ця позиція застаріла у зв’язку з масовим нарощуванням російських військ на кордоні з Україною, що суперечить букві та духу Мінських угод та різко погіршує ситуацію з безпекою», – наголошується в документі ініціативи, запропонованої на розгляд німецьким депутатам.

Члени опозиційного блоку вважають, що репутацію федерального уряду вже підірвано, особливо за останні кілька тижнів. Це може призвести до глобального зниження довіри до Німеччини, вибудованого «за 16 років перебування Ангели Меркель на міжнародній арені».

ХДС/ХСС також закликає коаліцію закінчити з коливаннями у політиці щодо Росії. На думку представників блоку, партнери НАТО та ЄС, а також сусіди та дружні держави роздратовані політикою чинного парламенту Німеччини. Більше того, опозиціонери вимагають від уряду «чіткого та недвозначного» формулювання стосовно РФ, визнати країну, як причину напруженої загрозливої ​​ситуації. У зв’язку з цим, вжити відповідних заходів.

Після виступу та розгляду документа «Протидія політиці Росії єдністю Заходу», німецькі депутати не підтримали його, а решта парламентарів взагалі відхилила заяву блоку.

Нагадаємо, раніше Німеччина заборонила Естонії передати зброю для України.

Тим часом, Україна отримає 150 млн євро нового кредиту від Німеччини на стабілізацію економіки.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ