«Основним завданням всіх нафтогазових компаній України є збільшення видобутку», – експерти

Поділитися:

Відомо, що президент України вважає, що з початком роботи «Північного потоку – 2» наша країна не отримає контракту на транзит газу. Цьому передувала заява Володимира Путіна, президента РФ, про завершення укладання першої нитки скандального газогону.

У запуску цього проекту вбачають загрозу для України, але не тільки. Йдеться про те, що РФ за останні десятиріччя показала себе агресором, а сам «Північний потік – 2» став причиною пакету санкцій як проти окремих осіб, так і проти компаній з РФ.

Секретар РНБО України каже про те, що на теренах Європи є потужні гравці, які зацікавлені у співпраці з Росією.

«Перш за все, це Німеччина і Франція, які є на сьогодні політичними та економічними партнерами Російської Федерації. І нам це дуже неприємно, бо саме ці країни у 2008 році відмовили у ПДЧ Грузії та Україні, коли майже все було готове», – сказав Данілов.

Станом на зараз росіяни кажуть про те, що газогін може запрацювати вже до кінця поточного року, тоді як в Європі йдеться про час, що настане через 2-3 роки. Все це стає причиною розмов – як у міждержавному, так і в українському форматі.

Андрій Городницький, керівник громадської організації «Українська довіра» та політичний експерт, каже, що вже давно потрібно було розпочати діяти:

«Ситуація стала критичною для України давно. Це сталося з початком будівництва першого «потоку» та інших альтернативних газогонів. Але ж вся ця схвильованість не призвела бодай до якихось дій».

Станом на зараз є розділення: «Північний потік – 1» надає газ одним країнам, а українська ГТС – іншим. Є думка, що «Північний потік – 2» не стане на заваді українському транзитові. Є певні позитивні ноти – не так все критично. Від 20 до 30 мільярдів Україна буде перекачувати, станом на зараз через українські газогони перекачується до 45 млрд кубометрів.

«Вже давно потрібно було «зациклитися» не на транзиті, а на тому, щоб продавати свій газ. Потрібно змінювати орієнтири. У нас багаті надра, але ж ми цим не користуємося. НАК «Нафтогаз» за сім років нічого не зробив, а ми не мали зараз такої проблеми», – каже Городницький.

Натомість Ольга Бєлькова, директор питань взаємодії з держорганами та організаціями Оператора ГТС України, каже так:

«Сьогодні ми констатуємо факт, що є чинний контракт на транзит. Ми всі розраховуємо на те, що цей контракт буде чинним до кінця його терміну. Однак це не означає, що ми маємо сидіти, склавши руки».

Експерти, на думку Бєлькової, не бачать загрози, яка висить над Україною. На жаль, наша країна не забезпечує себе ресурсами газу власного видобутку.  Саме тому основним завданням всіх нафтогазових компаній нашої країни станом на зараз є збільшення видобутку. А вся боротьба, яка тривала на політичному та інших рівнях, призвела до того, що «Північний потік – 2» не було запущено раніше, як було заявлено. Це також є перемога.

Більше інформації про те, що має робити Україна, які перспективи у нас стосовно запуску російського газогону Ольга Бєлькова та Андрій Городницький розповіли в ефірі «Першого Ділового» телеканалу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб