Німеччина дасть Україні кредит

Поділитися:

Німеччина пообіцяла Україні значний кредит для розвитку проектів у сфері водневої енергетики. Про це повідомила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

«Ми інвестуємо, як ЄС, багато проектів в Україні. Тому востаннє я дала чітко зрозуміти, що стосується водню – ми разом із німецьким бізнесом здійснюватимемо проекти. Тому ми підготували фінансовий кредит і плануємо подальшу фінансову допомогу у цій сфері, оскільки ми як партнер стоїмо на боці України», – сказала Бербок.

При цьому український міністр перерахував декілька конкретних кроків, на які готові піти держави.

«Усі ми знаємо тему «Північного потоку-2», але не ним єдиним живуть наші країни. У нас є серйозне майбутнє, яке ми хочемо побудувати навколо відновлюваних джерел енергії. У зв’язку з цим особливу увагу ми приділили проектам у сфері водневої енергетики, які повинні в ідеалі об’єднати наші економіки та бути взаємовигідними для наших держав. Ми домовилися про подальші конкретні кроки у цій сфері», – наголосив глава МЗС України.

Нагадаємо, що після зустрічі з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном Володимир Зеленський повідомив, що Великобританія має намір надати додаткові кошти на розвиток спільних з Україною інфраструктурних та енергетичних проектів.

Йдеться про 2,7 мільярда доларів або 2 мільярди фунтів стерлінгів.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ