Назарбаєва в Казахстані позбавили низки повноважень

Поділитися:

Чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон, за яким чиновникам більше не потрібно узгоджувати основні рішення щодо управління країною з першим президентом Нурсултаном Назарбаєвим. Колишній лідер залишив свою посаду у 2019 році.

2000 року до закону «Про внесення змін та доповнень до деяких конституційних законів республіки» було внесено інформацію про те, що Назарбаєв стає елбасом, тобто лідером нації, що давало йому певні привілеї. А вже у 2010 році на конституційному рівні було затверджено факт необхідності узгоджувати всі основні рішення у внутрішній та зовнішній політиці з Нурсултаном Назарбаєвим.

27 січня 2022 року до цього закону було внесено правки, а 2 лютого за них проголосувала більшість. За чинними правками колишній президент позбавляється посади голови Асамблеї народу Казахстану та Ради безпеки. Крім цього, Назарбаєв, як і раніше, залишається членом Конституційної ради.

Раніше ми повідомляли, що сім’я Назарбаєва втратила 200 млн доларів через протести в Казахстані. На тлі тривалих протестів обрушився курс акцій, що спричинило значні втрати доходів мільярдерів країни.

Також, Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив – багаті верстви сплачуватимуть додаткові внески. Він наказав уряду визначити перелік місцевих успішних компаній.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ