Міністр культури подав у відставку через Держкіно

Поділитися:

Олександр Ткаченко вирішив піти з посади Міністерства культури та інформаційної політики. Про те, що він написав заяву про відставку, сповістив на своїй сторінці у фейсбуці.

Таке рішення пояснив тим, що незгодний з політикою Кабінету міністрів з приводу підпорядкування Державного агентства України з питань кіно, а також виділення державних коштів на галузь культури.

Зокрема, він зазначив, що рішення уряду щодо Держагентства з питань кіно ухвалювались без погодження з Міністерством культури.

«Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності», – розповів Ткаченко.

За його словами, неприйнятний був також обсяг фінансування галузі, закладений у держбюджет на наступний рік.

«Бюджет на культуру-2022. І характер обговорення і фінальна сума для мене неприйнятні», – наголосив міністр.

При цьому, він додав, що на посаді міністра культури із запланованого встиг зробити приблизно половину. Серед досягень: без бюджетних коштів запрацювала програма #МандруйУкраїною; попри обмежене фінансування запустили програму «Велика Реставрація», 57 об’єктів культурної спадщини отримали субвенцію з бюджету на реставрацію; попри карантин вдалося зупинити секвестр бюджету на культуру, втримати закриті сектори на плаву за допомогою пакету підтримки та грантам, підвищити на 35% фінансування сфери культури та креативних індустрій з 0,2% у 2020-му ВВП до 0,27% у 2021 роках.

«Власна оцінка – за час роботи в МКІПі встиг зробити десь 50% із запланованого. І насправді, деякими речами можна пишатися», – повідомив він.

Олександр Ткаченко очолював Міністерство культури та інформаційної політики з 4 червня 2020 року.

Раніше ми повідомляли, що Кабмін звільнив Миколу Чечоткіна з посади керівника Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Також писали, що Державне агентство меліорації та рибного господарства (Держрибагентство) отримало нового керівника. Кабінет міністрів призначив на цю посаду Артема Ріпенка, заступника глави Державного центру зайнятості.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Січня 2022 року - 15:33
152 млн євро дадуть на кризи в Україні, на Західних...
18 Січня 2022 року - 12:42
Роком раніше було запущено ще 41 свердловину з видобутку газу
18 Січня 2022 року - 11:02
У межах UNIFIER знаходяться близько 200 канадських військових
18 Січня 2022 року - 10:37
У вигляді допомоги захисту від Росії