МАГАТЕ підтвердило, що Іран почав збагачувати уран на ядерному об’єкті

Поділитися:

Іран знову почав збагачувати уран до 20 відсотків. Тим часом угода в Міжнародному агентстві з атомної енергії дозволяє цій країні збагачувати уран лише до 3,67 відсотка. Про це зробив заяву представник уряду Ірану в МАГАТЕ Алі Рабії.

За словами представника іранської сторони в МАГАТЕ, процес виробництва урану, збагаченого до 20 відсотків, почався на збагачувальному комплексі в місті Фордо. Тим часом глава іранського Агентства з атомної енергії Алі Акбар Салехі заявив своєю чергою, що для початку процесу збагачення урану до 20-відсоткового рівня природний уран в центрифугах, розташованих на об’єкті в Фордо, повинен бути замінений на матеріал, вже збагачений до 4%.

Водночас давно відомо, що іранська сторона займається збагаченням урану до 4,5 відсотка. Тоді як угода в МАГАТЕ дозволяє цій країні збагачувати уран лише до 3,67 відсотка.

Нагадаємо, адміністрація ДП «СхідГЗК» повідомила про те, що на цей час підприємство не планує запускати уранові шахти через недостатнє забезпечення. Про це повідомляє пресслужба підприємства.

Також раніше ми написали про те, що ще 7 грудня уранові шахти на Кіровоградщині зупинили свою роботу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Червня 2021 року - 23:00
Рівень мінімальної зарплатні середнього медперсоналу підвищено до 13,5 тисяч гривень,...
18 Червня 2021 року - 22:00
Кому і скільки видавати грошей - вирішуватиме місцева влада.
18 Червня 2021 року - 13:22
Відповідно до прийнятого законопроекту вже з 1 вересня 2021 року...