Іран заявив про збагачення урану

Поділитися:

Заступник міністра закордонних справ країни Саїд Аббас Арагчі заявив, що Іран почне збагачення урану до 60%.

Так, свою заяву дипломат зробив у Відні, де проходять переговори по відновленню Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з врегулювання іранської ядерної програми.

Відомо, що укладений в 2015 році «шісткою» (Великобританія, Німеччина, Китай, Росія, США, Франція) та Іраном Спільний всеосяжний план дій, який передбачає зняття санкцій в обмін на обмеження ядерної програми Ірану як гарант неотримання Тегераном ядерної зброї, що не проіснував і трьох років. У травні 2018 року США оголосили про односторонній вихід з нього і відновленні жорстких санкцій проти Тегерана.

Іран в 2019 році – рівно через рік після виходу США з угоди – заявив про поетапне скорочення своїх зобов’язань в рамках угоди, відмовившись від обмежень в ядерних дослідженнях, центрифугах, рівні збагачення урану.

Крім того, в кінці 2020 року в Ірані прийняли закон «Стратегічна міра щодо скасування санкцій», що передбачає активізацію ядерної діяльності з метою домогтися скасування санкцій проти країни. Відповідно до закону іранські ядерники вже довели збагачення урану до рівня 20%, а також обмежили з 23 лютого інспекційні можливості МАГАТЕ. Закон передбачає залучення потужніших центрифуг.

Нагадаємо, що в Державному департаменті Сполучених Штатів Америки заявили про те, що країна готова дещо полегшити санкції проти Ірану. Про це повідомляє глава прес-служби відомства Нед Прайс.

Раніше повідомлялося, що в Ірані зафіксована аварія на заводі зі збагачення урану. Саме підприємство розташоване в пустелі, в провінції Іспахан. За попередніми даними аварія пов’язана з електричними мережами.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Січня 2022 року - 17:13
В Україні знеструмленими залишаються 67 населених пунктів у 5 областях
16 Січня 2022 року - 15:34
Глава Дніпровської райадміністрації повідомив, що вже ведуться активні підготовчі роботи...
16 Січня 2022 року - 13:58
В Україні поки що немає жодного «червоного» регіону
16 Січня 2022 року - 13:28
Корпорація вводила в оману учасників організованих нею рекламних аукціонів