«Активісти створили антикорупційні органи, які не хочуть працювати» – експерт

Поділитися:

Антимонопольний комітет закрив справу “Роттердам +”. Рішення прийняли у зв’язку з відсутністю порушень. Півтора року велося розслідування через затвердження формули формування ринкової вартості вугілля “Роттердам +”

“Закрити розслідування через відсутність порушень законодавства в діях Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг”, – повідомляють в АМКУ.

АМКУ почав розслідування в травні 2019 на підставі звернення НАБУ. Антимонопольний комітет прийшов до висновку, що формула “Роттердам +” не мала ніякого негативного впливу на конкуренцію на ринку.
Формула діяла з березня 2016 року до моменту, поки не запрацював ринок електричної енергії.

“Роттердам +” став виконанням рекомендацій Антимонопольного комітету, який ще в 2015 зобов’язав Національну комісію регулювання тарифів відійти від ручного управління цінами на енергетичне вугілля. Комітет також рекомендував прозору європейську методологію формування цін.

Відзначається, що з впровадженням механізмів ринку ціна на енергетичне вугілля для промислових споживачів зросла.

При цьому в НАБУ заявляють, що у них є всі докази того, що формула принесла багатомільйонні збитки державі.

Свою думку з цього питання висловив Володимир Богатир, міжнародний адвокат.

“Завдяки активістам відбулася зміна влади у 2014 році, і власне активісти створили ці органи, на кшталт НАБУ, які розслідують цю справу.

На мій погляд, цим питанням мало б займатись СБУ. Фактично ми маємо справу з національною зрадою, вчиненою умисно, внаслідок домовленостей попереднього керівництва держави з одним  з бізнесменів.  Ці домовленості завдали збитків і шкоди державному суверенітету країни, а також економічній безпеці. Тому балачки про те, що є якісь документи – це очевидні речі.

Після того, як колишній керівник держави домовився з одним з бізнесменів, якого він підтримував, вони уклали угоду, яка йде врозріз з економічними інтересами України. Усі активісти на той час створювали НАБУ, яке далі не розслідувало цю справу. Тепер вони розповідають про ситуацію з “Роттердам+”, – говорить спеціаліст.

Володимир Богатир вважає, що ніякі детективи не потрібні. Потрібно, щоб СБУ порушила кримінальне провадження,  затримала тих осіб, які брали участь у цьому питанні. Немає ніякої складності у доведенні державної зради. Адже у НАБУ немає жодної доведеної реальної справи. Проблеми нема ніякої. Ми отримали владу, яка несправедливо розподіляє суспільні блага між членами суспільства.

“Є різні методології розрахунків. Тому я не розумію, коли говорять про міжнародні розрахунки. Я думаю, що це питання варто ставити економістам. До того часу, поки не буде встановлено судом, не буде винесено вирок тим, хто винен, ми не можемо говорити про це питання взагалі.

Що стосується економічних наслідків, ми не знаємо, звідки йде це вугілля? Чи з підконтрольних територій, чи з ДНР, чи взагалі з Росії? Є інше питання. Ніхто не хоче зв’язуватися з “Роттердамом” з-поміж суддів. Але розслідування ще буде, я впевнений”, – зазначає експерт.

На думку Володимира Богатиря, влада країни абсолютно не цікавиться рівнем життя свого народу. У нашій країні Президент та парламент знаходяться у площині домовленостей з олігархами. Навіть у сусідній Польщі, зазначає спеціаліст, мало хто чув про олігархів.

“Ми говоримо, що розслідування відбувається неналежним чином. Але чим займається прокуратура? Це та справа, якою повинна займатися особисто Генеральний прокурор. Ми мали б чути вже вироки, але їх немає. Причиною тут є відсутність політичної волі та професіоналізму” – резюмує Володимир Богатир.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
25 Січня 2021 року - 8:28
В опитуванні взяли участь 122 готелі з номерним фондом в...
25 Січня 2021 року - 7:59
Співпраця з Мотор Січ направлено на розвиток військової промисловості і...
25 Січня 2021 року - 7:40
Стало відомо, чи мають право українські правоохоронці конфіскувати в українців...
24 Січня 2021 року - 23:01
Згідно з прогнозами, вже у 2024 році до 90 відсотків...