Завод Жеваго визнали банкрутом перед НБУ

Поділитися:

Київський суднобудівний-судноремонтний завод‎, який пов’язують з Костянтином Жеваго визнали банкрутом перед НБУ. Про це повідомляють журналісти «‎Першого Ділового»‎.

Відповідне рішення ухвалив Північний апеляційний господарський суд, відмовивши у задоволенні скарги заводу. Йдеться про борг перед Нацбанком на суму 4 млрд 150 млн гривень.

За даними слідства, Київський суднобудівний завод був майновим поручителем банку «‎Фінанси і кредит»‎ перед регулятором за кредитами рефінансування. Банк збанкрутував і, відповідно, не повернув борг. Наприкінці минулого року Господарський суд Києва визнав завод Жеваго банкрутом на вимогу низки кредиторів, в тому числі і вимогу НБУ на 4 мільярди 150 мільйонів гривень.

Зазначається, що у власність Нацбанку перейшла нерухомість заводу. Зокрема нежитлові будівлі загальною площею 43 440,9 квадратних метрів і рухоме майно. Також були заарештовані корпоративні права, грошові кошти і 26 об’єктів нерухомості, що належали банку «‎Фінанси і кредит»Їх передали в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.

Окрім того, восени НБУ виграв кілька судових суперечок з фармкомпанією Жеваго про стягнення ряду об’єктів нерухомості в центральній частині Києва. Всього НБУ подав 20 позовів про стягнення заборгованості з поручителів за зобов’язаннями банку «‎Фінанси і кредит» перед регулятором. Згідно з інформацією, 10 з них ухвалили на користь НБУ. Загальна вартість стягнутого майна становила 424 млн гривень.

Нагадаємо, ​​Державне бюро розслідувань України направило в Інтерпол запит оголосити в міжнародний розшук народного депутата Верховної Ради України III-VIII скликань Костянтина Жеваго.

Також ми писали, що борги банку Жеваго викупить компанія, пов’язана з іншими структурами бізнесмена.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
7 Грудня 2021 року - 21:59
Також Держтуризму у 2022-му планує витрати мільйони гривень на промо-тури...
7 Грудня 2021 року - 21:07
Європейський центробанк обіцяє змінити дизайн банкнот
7 Грудня 2021 року - 17:23
45,5 млн грн на підтримку у безпечному стані енергоблоків та...
7 Грудня 2021 року - 16:47
Мінерал, що заборонений у сімдесяти країнах світу