«Влада являє суспільству ФОП, як людей, які недоплачують державі» – експерт

Поділитися:

Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів».

За прийняття відповідного законопроекту №5270 у першому читанні проголосували 286 народних депутатів.Метою документа в пояснювальній записці зазначено оптимізація сучасної податкової системи та іншого законодавства в Україні в зв’язку з проведенням експерименту по впровадженню та реалізації в Україні електронного резидентства.

Зокрема, проектом закону запропоновано доповнити перехідні положення Податкового кодексу Підрозділом 11 «особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів», який передбачає тимчасові, до 31 грудня 2022 року, особливості та правила оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів-підприємців.

Проектом пропонується встановити, що Е-резидентом-підприємцем виступає Е-резидент, зареєстрований на підставі його заяви через систему «Е-резидент» фізичною особою-підприємцем, який обрав виключно спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та ставку єдиного податку, встановлену для третьої групи, яка не передбачає сплати податку на додану вартість. При цьому Е-резидент-підприємець не може використовувати працю найманих осіб.

Законопроектом передбачається, що реєстрація Е-резидента підприємцем не є підставою для визнання його резидентом в розумінні Податкового кодексу.

Також, з 1 липня Україна і ще 129 членів Програми розширеного співробітництва з питань протидії BEPS (OECD / G20 Inclusive Framework on BEPS) приєдналися до глобального плану з реформування міжнародної системи оподаткування для великого бізнесу.

Подробиці теми розповів виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Держава намагається якось обмежити підтримку для фізичних осіб-підприємців з боку суспільства. Проблема тут в тому, що і сам бізнес не дуже намагається якимось чином заручитися підтримкою людей. Підтримка суспільства для бізнесу — це теж важливий момент. В українському суспільстві бізнес не дуже сприймається», — зазначив експерт.

На думку виконавчого директора CASE Україна Дмитра Боярчука, держава не повинна нівелювати підприємницьку діяльність, а бізнесмени, у свою чергу, мають заручитись підтримкою населення. Зокрема у спільній сплаті податків.

«Я закликаю бізнес думати про те, що треба якось, в питаннях податків, звертатись до людей і казати, що ми це платимо разом. Тому що в Україні основна проблема це те, що бізнес не вважається основним джерелом росту. Багато далеко не дурних людей вважають, що держава повинна створювати робочі місця, повинна вибудовувати підприємства і тим знецінюють, нівелюють роль підприємницького таланту» — підкреслив експерт.

Нагадаємо, що Міністерство економіки розробило проєкт закону, що передбачає фіксовані суми штрафів. Ініціатива покликана усунути фактор суб’єктивності під час визначення рівня штрафів за порушення бізнесом.

Також ми писали, що під час коронавірусної пандемії рекордно виріс «тіньовий» бізнес.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Вересня 2021 року - 17:25
Сума виплат буде залежати від страхового стажу у відсотках від...
20 Вересня 2021 року - 16:24
У вересні 2020 року кількість пропозицій складала 53 тисячі, натомість...
20 Вересня 2021 року - 15:35
В країні спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації - МОЗ.
20 Вересня 2021 року - 15:05
В першу чергу будуть вирішуватися стратегічні завдання галузі, але також...