В Україні MasterCard і Visa викрили в монополії

Поділитися:

Дві міжнародні платіжні системи – MasterCard і Visa – потрапили під приціл Служби Безпеки України, повідомляють журналісти телеканалу “Перший Діловий“.

Силовики, послуговуючись даними Нацбанку, роблять висновок про наявну монополію. Адже на Мастеркард припадає дві третини усіх платіжних операцій, на Візу – ще третина. І то не все. СБУ вважає комісійні – зависокими і навіть такими, що становлять загрозу національній безпеці.

З цього приводу Служба безпеки звернулася до голови парламентського комітету з питань фінансів Данила Гетманцева: у листі містяться не лише тези про монополізацію ринку, а й пропозиція законодавчо обмежити розмір комісії при здійсненні транзакцій.

Нагадаємо, Національний банк оновив перелік найважливіших платіжних систем України. Зокрема, у 2020 році до категорії важливих внесли PrivatMoney (ПриватБанк) та LEO (ФК Леогеймінг Пей). Водночас, виключив із цього списку FlashPay (Банк Фамільний).

Також ми писали, що платіжна система МастерКард дозволить тримачам карток здійснювати операції з деякими криптовалютами.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб
21 Червня 2021 року - 11:15
Українці не вірять у справедливість судової системи
21 Червня 2021 року - 10:59
У Будинку уряду в Батумі затримали мінімум чотирьох учасників акції...