У Верховній Раді ухвалили законопроект по перезапуску ВККС

Поділитися:

Під час засідання Верховна Рада ухвалила законопроект, що передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Зазначається, що 305 народних депутатів проголосували за ветований Володимиром Зеленським законопроект.

ВР ухвалила закон про внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи ВККС у цілому з пропозиціями президента.

Міністр юстиції запевнив, що Зеленський застосував право вето через окремі потреби у коригуванні тексту законопроекту. Проте, президент повністю підтримує ідею реформування та запуску ВККС.

«‎Президент повністю підтримує ідею реформування та запуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів, однак у зв’язку з окремими технічними недоліками та потребою коригування у тексті, який був прийнятий Верховною Радою, застосовано право вето»‎ — зазначив Міністр юстиції.

Відтепер ВККС може розпочати роботу, якщо до її складу призначено щонайменше 11 членів із 16, але щонайменше шість з них має бути з числа суддів чи суддів у відставці. Закон передбачає пріоритет міжнародних експертів у Раді суддів і міжнародних експертів. Тобто під час прийняття рішення конкурсною комісією перевагу отримає та трійка, в складі якої будуть щонайменше два міжнародних експерти.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський ветував закон про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Також ми писали, що суди можуть не отримати повного фінансування у 2022 році.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Вересня 2021 року - 8:52
На реалізацію проекту закону з державного бюджету мають намір виділити...
23 Вересня 2021 року - 8:28
Міністр охорони здоров'я зазначив, що пріоритетні групи населення, які вакцинувалися...
23 Вересня 2021 року - 7:27
Від сьогодні, 23 вересня, вся Україна переходить до «жовтої» карантинної...
23 Вересня 2021 року - 7:16
Нова угода набере чинності на 30 день з офіційної дати...