Польща хоче сертифікувати «Північний потік-2»

Поділитися:

До регулятора Німеччини з проханням приєднатися до процедури сертифікації, ініційованої за запитом Nord Stream 2 AG звернулися польська нафтогазова корпорація PGNiG SA і її дочірня компанія PGNiG Supply & Trading (PST).

У корпорації повідомили, що в ході розгляду Федеральне мережеве агентство ФРН (BNetzA) за участю Єврокомісії має вирішити, чи зможе Nord Stream 2 AG виступати оператором свого газопроводу. У свою чергу PGNiG вважає, що як оператора газопроводу Nord Stream 2 AG не може бути сертифікована.

«‎На наш погляд, немає ніяких юридичних підстав для видачі швейцарської компанії «‎Газпрому» ‎сертифікації оператора, а значить, і для запуску газопроводу. Заявка Nord Stream 2 AG повинна бути відхилена з формальних і істотним причин. На карту поставлені безпеку поставок і належне функціонування енергетичного ринку ЄС»‎, — заявив глава правління PGNiG.

Крім того, у корпорації зазначили, що компанія Nord Stream 2 AG, зареєстрована в Швейцарії, не відповідає основним критерієм присудження сертифіката. Згідно газової директиви, тільки компанія з держави-члена ЄС може бути сертифікованим оператором системи передачі.

«‎Nord Stream 2 AG не бажає дотримуватися загальних принципів третього енергопакету, мета якого — гарантувати конкуренцію і рівні умови для всіх учасників ринку. Зокрема, власник «‎Північного потоку-2» хоче уникнути застосування законів про поділ, доступу третіх осіб до інфраструктури і прозорих тарифів, що враховує вартість всього трубопроводу. Важливою обставиною є також негативний вплив газопроводу NS2 на енергетичну безпеку ЄС і окремих держав-членів. Ці аргументи повинні бути почуті, тому PGNiG вирішила приєднатися до процедури сертифікації, що проводиться BNetzA, і повідомити Європейську Комісію про свою позицію», — підкреслив глава правління PGNiG.

Раніше повідомлялось, що «Північний потік-2» назвали пасткою для НАТО.

Експерти вважають, що «Північний потік-2» є спільною проблемою для ряду європейських країн.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Вересня 2021 року - 13:14
З 1 жовтня перевозити вантажі по дорогах українці будуть за...
17 Вересня 2021 року - 10:28
Зараз обговорюється будівництво нового СІЗО під Києвом
17 Вересня 2021 року - 10:13
Найближчим часом частина територій України знову розподілиться в «жовту» зону...
17 Вересня 2021 року - 9:44
Їх майже неможливо підробити