«Нафтогаз» продав 20% дешевого газу для споживачів бізнесу

Поділитися:

У травні 2021 року понад 20% газу, який продається за пільговими цінами для потреб населення одержали підприємства. Це сталося через помилку в контракті між «Нафтогаз» та газзбутами. Зазначається, що у цій ситуації замішана компанія «ЙЕ Енергія» Дмитра Фірташа. Про це повідомили у прес-службі «Нафтогазу».

Згідно з інформацією, у контракті з цією компанію не були встановлені зобов’язання газзбутів поставляти природний газ виключно для побутових споживачів. Відповідно постачальники купували дешевий газ у держави і за високими ринковими цінами продавали його промисловості. Відомо, що «ЙЕ Енергія» спільно із «Нафтогазо» контролює до 80% ринку поставок блакитного палива побутовим споживачам.

«ЙЕ Енергія» і «Нафтогаз» законтрактували найбільші обсяги — 6 млрд куб м і 2,2 млрд куб м газу відповідно до ціни 7,42 тис. грн за тисячу кубометрів газу — найнижчої з законтрактованих», — йдеться в матеріалі.

У «Нафтогазі» пояснили, що проблема полягає не у введенні річного тарифу на газ і забезпеченні «Нафтогазом» ресурсу для нього, а у тому, як були прописані контракти.

«Проблема в тому, на яких саме умовах попереднє керівництво «Нафтогазу» уклало угоди з постачальниками газу населенню, зокрема, найбільшим гравцем — компанією «ЙЕ Енергія», яку контролює пан Фірташ. Ключовим є те, що обрана «Нафтогазом» структура контрактів не містить чітких обмежень щодо постачання газу лише для потреб побутових споживачів (населення)», — пояснили в «Нафтогазі».

Раніше повідомлялося, що «Нафтогаз» переведе частину споживачів на інший тариф.

Також ми писали й про те, що у «Нафтогазі» оцінили економічний ефект від програм енергоефективності. П’ять років компанія «Нафтогаз України» проводила програму енергоефективності, і загальний ефект від неї оцінений в 8,4 млрд грн.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Вересня 2021 року - 16:24
У вересні 2020 року кількість пропозицій складала 53 тисячі, натомість...
20 Вересня 2021 року - 15:35
В країні спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації - МОЗ.
20 Вересня 2021 року - 15:05
В першу чергу будуть вирішуватися стратегічні завдання галузі, але також...
20 Вересня 2021 року - 14:29
Регулятором ринку буде Мінціфра, крім окремих випадків, де вступає НБУ...