Міжнародні банки провели незаконних транзакцій на 2 трильйони доларів

Поділитися:

Підозрілі транзакції на суму понад два трильйони доларів США дозволили провести через власні рахунки великі міжнародні банки HSBC, JPMorgan, Deutsche Bank, Standard Chartered і BNY Mellon з Нью-Йорка.

Відомо, що в американське видання BuzzFeed News потрапили документи, де вказувалися підозрілі транзакції проведені банками США. Так, бюро Міністерства фінансів США збирало і аналізувало цю інформацію, щоб перешкоджати відмиванню коштів в країні і за її межами.

Журналісти вважають, що західні банки могли заблокувати майже всі ці транзакції, однак давали їм «зелене світло» і продовжували отримувати комісію за кожний переказ великої суми грошей.

Слід зазначити, що одним з фігурантів у злитих файлах є колишній глава виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт, який раніше співпрацював з екс-президентом України Віктором Януковичем і пізніше був засуджений в США за шахрайство і ухилення від сплати податків.

Нагадаємо, що згідно з новими правилами поводження банківських установ з рахунками клієнтів, які створив Національний банк України, тепер банки зможуть самостійно закривати рахунки своїх клієнтів. Причиною для закриття рахунку може стати незаконність походження коштів на ньому.

Тепер, банки можуть закривати рахунки клієнтів, вирішивши припинити ділові відносини з ними. Приводом для такого рішення може стати відсутність доказів законності походження грошей клієнтів на їх рахунках.

Раніше повідомлялося, що Світовий банк досі не перерахував обіцяні кредитні кошти Україні розміром в 350 млн доларів. Про це повідомляє міністр фінансів України для ЗМІ.

За словами чиновника, сторони узгодили цю суму ще в червні 2020 року, проте потрібний транш досі не перераховано на рахунки України.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 18:52
Виглядає так, що профспілка була створена для дестабілізації роботи банку....
9 Травня 2021 року - 17:49
З 1 липня у нашій країні можна буде купляти та...
9 Травня 2021 року - 16:48
Ця дата є граничною, після неї будуть працювати штрафні санкції
9 Травня 2021 року - 15:23
Всі планують завершити до кінця травня поточного року