«Ми відкрили 10 кримінальних проваджень по розкраданню столичного бюджету», — глава ДФС

Поділитися:

Державна фіскальна служба попередньо встановила, що через комунальні підприємства Києва у міста вкрали 158,6 мільйона гривень.

«Суми збитків, які попередньо встановлено слідством і заподіяні бюджету Києва через розкрадання коштів і несплату податків, такі: справи, де фігурує «Київський метрополітен» — майже 9 млн грн, «Київміськсвітло» — близько 12 млн грн, «Київзеленбуд» — 40 млн грн, «Київавтошляхміст» — 30 млн грн, Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва — 9 млн грн, «Київпастранс» — 40 млн грн, «Київавтодор» — 18,6 млн грн», — повідомили в ГФС.

За словами глави ДФС Вадима Мельника, його служба розслідує 9 кримінальних проваджень, пов’язаних з посяганням на кошти міського бюджету Києва, оголошені підозри чотирьом службовцям з компаній-субпідрядників комунальних підприємств.

Він зазначив, що зазначені справи розслідуються за фактами ухилення від сплати податків, зловживання службовим становищем, розкрадання держмайна і коштів, проте всі претензії стосуються виключно компаній-субпідрядників.

11 травня столичні прокурори заявили, що спільно з Державною фіскальною службою, Національною поліцією і Службою безпеки України проводять масштабну роботу по викриттю корупційних схем заволодіння коштами столичного і державного бюджетів.

Вадим Мельник, голова Державної фіскальної служби, говорить про ситуацію так:

«На сьогодні ми розслідуємо 10 кримінальних справ. Предметом розслідування є грошові кошти, а точніше — гроші з міського бюджету, які не тільки використовувалися для робіт і виводилися з бюджету через фіктивні фірми, а ще й просто систематично скрадались з цього бюджету».

Збитки, які сьогодні видно по всіх справах — це близько 160 мільйонів гривень. Зараз інформація збирається тільки силами ДФС, Київська адміністрація таких даних не давала. Може бути, що збитки виростуть, це залежить від того, що вдасться дізнатися.

Кличко заявляє про велику кількість аудитів, які були проведені в останні роки, однак у ДФС це заперечують.

Більше інформації про те, як проходить слідство, які перспективи, яким чином буде відбуватися наслідок, Вадим Мельник розповів в ефірі «Першого Ділового». Також глава ДФС показав схеми, за допомогою яких виводилися гроші зі столичного бюджету.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ