В Україні культура і туризм недоотримали 83 млрд гривень через пандемію

Поділитися:

Про катастрофічну ситуацію в культурі й туристичній сфері України розповів Олександр Ткаченко, міністр культури нашої країни. Він же навів точні цифри: Україна за час з моменту оголошення карантину в березні втратила близько 83 мільярдів гривень. Це недоотриманий дохід в сегменті культурного й туристичного бізнесів.

Також Ткаченко порівнює ці втрати з ВВП, підкреслюючи, що така сума дорівнює двом відсоткам від валового доходу, що дуже немало. Падіння потоку туристів — це мінус 75% від минулорічної кількості відвідувачів Україну, враховуючи, що зазвичай потік зростає рік від року.

За статистичними підрахунками, протягом одного уїк-енду туризм і культурна сфера України недоотримують близько мільйона гривень — це готелі й оздоровчі комплекси, театри та музеї, інші заклади.

Міністр підкреслив, що дії по відновленню галузей необхідні прямо зараз, а МКІП вже готує свій антикризовий пакет пропозицій уряду.

Раніше повідомлялося, що в Мінкульті виступили проти карантину вихідного дня. У Мінкульті нагадали, що культурні установи України забезпечують від двох до чотирьох відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП). Крім цього, на думку чиновників, в театрах і кінотеатрах потік відвідувачів регулюється, а співробітники ретельно стежать, щоб на глядачах були індивідуальні засоби захисту.

Також ми писали про те, що бізнесу розповіли, як легально працювати на карантині.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
8 Березня 2021 року - 13:59
Економісти пояснюють стрімке подорожчання «їжі» двома головними факторами
8 Березня 2021 року - 11:28
Зараз українці на пенсії отримують близько 28,7% останньої зарплати
8 Березня 2021 року - 10:30
Більшість підприємств з топа боржників - це установи, які постачають...
8 Березня 2021 року - 10:00
Більшість українців їдуть за кордон не для того, щоб заробити...