В Україні культура і туризм недоотримали 83 млрд гривень через пандемію

Поділитися:

Про катастрофічну ситуацію в культурі й туристичній сфері України розповів Олександр Ткаченко, міністр культури нашої країни. Він же навів точні цифри: Україна за час з моменту оголошення карантину в березні втратила близько 83 мільярдів гривень. Це недоотриманий дохід в сегменті культурного й туристичного бізнесів.

Також Ткаченко порівнює ці втрати з ВВП, підкреслюючи, що така сума дорівнює двом відсоткам від валового доходу, що дуже немало. Падіння потоку туристів — це мінус 75% від минулорічної кількості відвідувачів Україну, враховуючи, що зазвичай потік зростає рік від року.

За статистичними підрахунками, протягом одного уїк-енду туризм і культурна сфера України недоотримують близько мільйона гривень — це готелі й оздоровчі комплекси, театри та музеї, інші заклади.

Міністр підкреслив, що дії по відновленню галузей необхідні прямо зараз, а МКІП вже готує свій антикризовий пакет пропозицій уряду.

Раніше повідомлялося, що в Мінкульті виступили проти карантину вихідного дня. У Мінкульті нагадали, що культурні установи України забезпечують від двох до чотирьох відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП). Крім цього, на думку чиновників, в театрах і кінотеатрах потік відвідувачів регулюється, а співробітники ретельно стежать, щоб на глядачах були індивідуальні засоби захисту.

Також ми писали про те, що бізнесу розповіли, як легально працювати на карантині.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
28 Листопада 2020 року - 21:59
І найманим працівникам за законом теж обіцяють компенсацію
28 Листопада 2020 року - 21:26
Ініціативу МОЗ в уряді відкинули
28 Листопада 2020 року - 20:27
Додатково хочуть змусити платити за воду, вивезення сміття та опалення
28 Листопада 2020 року - 19:54
В уряді запропонували парламентаріям вилучити із запланованих витрат на освіту...