Стали відомі подробиці ремонту Гостинного двору

Поділитися:

Договір на понад 33 мільйони гривень. Міністерство культури уклало угоду з товариством «‎Інжинірингова компанія Планета Буд»‎ про ремонт пам’ятки національного значення — «Гостинного двору», повідомляє «Перший Діловий».

За умовами договору, до весни цього року мають бути виконані першочергові протиаварійні роботи. Зокрема, виконають підготовчі та демонтажні роботи, влаштують покрівлю, покриття і парапет по периметру, розчистять внутрішнє подвір’я, вкриють плівкою внутрішні фасади, підготують металеві конструкції, влаштують тимчасові опорні риштування, освітлення, системи охоронної сигналізації та відеоспостереження, комплектну трансформаторну підстанцію і огорожу.

За кошторисом гідрофобне просочення дешевше за ринкову ціну. А от мультиформатні камери відеоспостереження, які будуть встановлені по периметру, коштуюють по 3 тисячі гривень, хоча в магазинах іх можна знайти вдвічі дешевше.

Закупівлю провели без торгів, за переговорною процедурою з огляду на «виникнення особливих економічних обставин з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій». В обґрунтуванні сказано, що у вересні 2020 року працівники метрополітену виявили кілька руйнувань асфальтового покриття і ґрунту з утворенням провалів. У цих провалах накопичувалась вода, яка просочувалась у метрополітен.

Отже, без ремонту можливе обвалення «Гостинного двору» і залиття водою метрополітену, що загрожує здоров’ю і життю людей та може призвести до значних матеріальних збитків.

Доводячи неможливість дотримання строків для проведення тендеру, Мінкульт послався на протокол Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації КМДА від 18 жовтня 2021 року.

Нагадаємо, в Луксорі в Єгипті відбулася церемонія відкриття після реставрації так званої Дороги фараонів. Зазначається, що після проведення реставраційніх робіт Алея сфінксів уперше з’єднала храми Луксора та Карнака. Так було ще за часів стародавніх єгиптян.

Читайте також
22 Травня 2024 року - 10:41
У Комітеті з питань економічного розвитку під керівництвом Голови Комітету...
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила