«Зона вільної торгівлі з Ізраїлем передбачає продаж товарів, але не послуг», — представник Ізраїлю

Поділитися:

З 1 січня 2021 року почала діяти Угода про зону вільної торгівлі з Ізраїлем відповідно до закону України «Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль».

Угода була підписана п’ятим президентом України та прем’єр-міністром Ізраїлю 21 січня 2019 року в м Єрусалим.

Верховна Рада України прийняла закон «Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль» 11 липня 2019 року. Як зазначалося в пояснювальній записці до законопроекту, угода має на меті лібералізацію торгівлі товарами між Україною та Державою Ізраїль.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Угоди про ЗВТ з Ізраїлем в серпні 2019 року.

Причиною затримки ратифікації Угоди Ізраїлем стало постійне проведення парламентських виборів 2 березня 2020 року ці фірми відбулися втретє поспіль, позаяк прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху не міг сформувати уряд після двох виборів в квітні і вересні 2019 року.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що реалізація положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем сприятиме збільшенню взаємного товарообігу до 2 млрд доларів.

Владислав Черкаський, генеральний директор Торгово-промислової палати Ізраїлю, говорить про ситуацію так:

«Договір ратифікований і почати діяти з 1 січня поточного року. Безумовно, ділові кола двох країн очікували досить довго набуття чинності угоди. Найголовніше, що вона надасть — можливість розширити економічне співробітництво між нашими країнами».

Також експерт розповів і про те, що угода повинна значною мірою полегшити доступ на ринки обох країн промислової та сільськогосподарської продукції.

«На цей час є позитивні тенденції. На зараз договір стосується лише товарів, він дає звільнення від митних зборів на більшу частину товарів українського чи ізраїльського виробництва. Угода складається з декількох частин», — говорить Владислав Черкаський.

На думку експерта, потенціал угоди великий, складнощів поки не спостерігається. Загалом і в Ізраїлі, і в Україні чекають повноцінного запуску роботи згідно договору. В Ізраїлі головний акцент робиться на інноваційній економіці — це і технології, і методологія. Україна може отримувати допомогу в різних сферах — величезний досвід виявиться доречним для розвитку економіки та промисловості.

2020 рік був складним для всіх. Ізраїль, за словами експерта, пройшов його не так складно, як Україна. Цей рік був рекордним за залученнями інвестицій в Ізраїлі.

Більше інформації про плани співпраці двох країн, про проблеми та перешкоди на шляху, про розвиток торгових відносин Владислав Черкаський розповів в ефірі «Першого Ділового».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:30
Вже засуджені колишній керівник і три співробітники газового термінала в...
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...