«Жодна будкомпанія не платить податки на прибуток з деривативів» – експерт

Поділитися:

До журналістів потрапила постанова Вищого антикорупційного суду у справі екс-нардепа-забудовника Максима Микита з якого випливає, що за версією слідства НАБУ, екс-прем’єр-міністр Володимир Гройсман отримував хабар за призначення Олександра Лятамбора президентом державної корпорації “Укрбуд”.

Засідання суду було закритим, тому в ВАКС його не коментують.

Як випливає з постанови суду, за даними слідства, в 2017 році Микитась запропонував, а Гройсман отримав через посередників хабара у вигляді майнових прав на нежитлові приміщення під офіс в житловому комплексі “Аристократ” вартістю понад 75 млн гривень (справжня вартість майна, за оцінкою слідства становить 156 млн).

Відзначається, що в вересні 2017 року Гройсман призначив помічника нардепа Микита Олександра Лятамбора на посаду президентом державної корпорації “Укрбуд”, а в грудні під виглядом угоди про покупку став власником вищевказаного майна (оформлено на громадянина Юрія Гижко).

На закритому засіданні 26 листопада 2020 року Суддя ВАКС дав дозвіл на обшук на об’єкті нерухомості, що належить ТОВ “Укрбуд Девелопмент”, яким колись керував Микитась.

Своєю чергою представник Гройсмана Василь Рябчук вже відреагував на оприлюднені матеріали слідства і заявив, що інформація про корупційні діяння екс-прем’єра – “абсолютна брехня”.

Своє ставлення до цієї ситуації висловив Віктор Глеба, експерт з містобудування.

“На даний час Максим Микитась знаходиться під слідством та під домашнім арештом. До нього, як до фігуранта є багато запитань. Адже ми починали своє знайомство з Микитасем у 2014 році блокуючи його будівництво на Микитській слобідці.

Мова в кримінальному провадженні йде про розкрадання державних коштів. Саме в межах цього провадження він сидів в СІЗО і Укрбуд був на той момент дуже потужною організацією. Він був першим в Україні за обсягами квадратних метрів та інвестицій” – говорить експерт.

За словами  Віктора Глеби, Микитася підставили люди з його найближчого оточення. Жодна будівельна компанія в Україні не платить податки з прибутку на деревативи. Микитась сів один, але інші фігуранти залишилися на свободі.

“На мою думку саме Татаров підставив Микитася та зробив усе для того, щоб президент Зеленський заявив, що добудовувати Укрбуд буде Київміськбуд. Може навмисно арешт Микитася був тою торпедою, яка потопила Укрбуд та всіх його інвесторів” – зазначає спеціаліст.

Віктор Глеба зазначає, що був збиток у більше ніж 80 млн гривень. Тому, якщо Микитась погашає, то признає свою провину та повинен відшкодувати ці збитки. Наразі він відшкодував 50 млн гривень, та НАБУ його відпустило.

“Я сподіваюся, що ще одним фігурантом, хто отримає покарання у вигляді позбавлення волі, буде Гройсман. Адже хабар у 75 млн гривень є суттєвим. Питання в іншому: сьогодні Микитась сидить, а завтра його випустять. Потім він прийде на телеканал, та щось розповість, його знову “запакують”. Хтось зробив піраміду та нажився на цьому.

Усі прізвища, до останнього експерта, який видавав псевдо-дозвільні документи, повинні “засвітитися” у кримінальному провадженні.” – резюмував експерт

На думку Віктора Глеби президент Зеленський не мав права заявляти про добудову комунальним підприємством Київмуськбуд квартир Укрбуду. Адже це є порушенням конституції, містобудівних законів, правових норм щодо майнових та інших прав.

Читайте також
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...
6 Червня 2024 року - 12:36
Кадровий дефіцит в Україні стає серйозною загрозою для економіки в...
31 Травня 2024 року - 17:54
Як повідомляє Reuters, кількість українців, які живуть у бідності, зросла...
31 Травня 2024 року - 14:42
28 травня на території МВЦ в м. Києві за підтримки...