Житло при продажу почали оцінювати за іншими критеріями

Поділитися:

Закон про оцінку нерухомості вступив в силу в Україні. Однак через низку проблем нові правила почнуть працювати трохи пізніше.

Текст документа свідчить, що нерухомість можна оцінюватися без оцінювача. Це означає, що кожен власник зможе отримати онлайн-сертифікат оцінки, який нотаріус прийняв при продажу нерухомості.

Норми повинні були запрацювати з 1 липня, проте ближче до цієї дати в Фонді державного майна заявили, що модуль його не запустять через відсутність фінансування.

Слід пояснити, що в пропонованому законі були ліквідовані «автоматизовані електронні платформи», які були посередниками і заробляли до 1860 гривень на кожній оцінці.

З огляду на вищесказане, варто уточнити, що сьогодні в області оцінки майна залишається все як і раніше. Тобто, для отримання звіту необхідно звертатися в оцінювачу.

Нагадаємо, що весняний локдаун і пандемія коронавируса в світі матимуть наслідки і для однієї з найважливіших галузей в Україні – будівельної.

Також ми писали про те, що в Україні вступили в силу нові правила реєстрації нерухомості. Відповідна інформація міститься в постанові уряду від 13 травня 2020 р №399 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері державної реєстрації». Ця постанова набрала чинності 29 травня.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
4 Березня 2021 року - 21:56
Переселенці у майбутньому зможуть отримати іпотеку під більш довгий термін...
4 Березня 2021 року - 13:59
За прийняття цих законопроектів в першому читанні проголосували менше мінімально...
4 Березня 2021 року - 13:00
Згідно з документом, Кабінет міністрів одержує право визначати порядок надання...
4 Березня 2021 року - 12:11
Обшуки були ініційовані відповідно до звернення депутатів Одеської облради