Зеленському запропонували взяти участь у висадці лісосмуг

Поділитися:

Президента Володимира Зеленського закликали долучитися до висадки дерев для відновлення лісосмуг у рамках екопроєкту «Зелена країна». Про це у соцмережі повідомила пресслужба проєкту #ЛісосмугиЖиття благодійного фонду Peli can live.

Лісосмуги приносять економічний ефект – підтримують врожайність сільськогосподарських угідь та стан доріг, а також є середовищем існування для диких тварин. Створення лісосмуг відповідає цілям Глобального договору ООН в Україні, зазначають там.

Згідно з офіційною інформацією, фонд полезахисних лісосмуг налічує 440 тисяч гектарів, проте немає системного контролю та догляду. Їх засмічують та вирубують, а нові не насаджують.

За даними науковців, коли рівень розораності земель був значно нижчий – завдяки штучним насадженням було захищено 40% ріллі. Підраховано, що один гектар лісосмуги був здатен захистити 20–30 гектарів ріллі. Підвищується врожайність на 15%. За інформацією МВФ, станом на 2018 рік в Україні було розорано 56,8% території.

Зазначається, що в Україні необхідно створити близько 660 тисяч гектарів лісосмуг для достатнього захисту орних земель.

Команда проєкту «Лісосмуги Життя» пропонує свою експертну, практичну та організаційну допомогу.

Раніше ми повідомляли, що в Україні стартує еко-проєкт «Зелена країна», який передбачає упродовж найближчого десятиріччя збільшення на один мільйон гектарів площі лісів. Указ про це було підписано президентом Володимиром Зеленським в рамках виступу на форумі «Україна 30. Екологія».

Також ми писали, що Міністерство екології має намір ввести в країні новий екологічний податок, який направлять на фінансування кліматичної нейтральності України. У відомстві планують створення спеціального кліматичного фонду для фінансування другого національно певного внеску України в Паризький кліматичний договір.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Вересня 2021 року - 8:52
На реалізацію проекту закону з державного бюджету мають намір виділити...
23 Вересня 2021 року - 8:28
Міністр охорони здоров'я зазначив, що пріоритетні групи населення, які вакцинувалися...
23 Вересня 2021 року - 7:27
Від сьогодні, 23 вересня, вся Україна переходить до «жовтої» карантинної...
23 Вересня 2021 року - 7:16
Нова угода набере чинності на 30 день з офіційної дати...