Затверджено програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом

Поділитися:

Українським урядом затверджено програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом українських атомних станцій на термін до 2025 року.

У Кабінеті міністрів розповіли, що програму розробили, грунтуючись на профільній директиві Європейського союзу. Програма покликана забезпечити безпеку в атомній енергетиці та енергонезалежність.

Програма передбачає будівництво та експлуатацію у зоні ЧАЕС Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з Рівненської атомної електростанції, а також Южно-Української і Хмельницької. Раніше відпрацьоване ядерне паливо з цих АЕС вивозили в Росію, і щорічно це обходилось НАЕК «Енергоатом» 200 млн доларів. Заощаджені кошти спрямують на технологічний розвиток вітчизняних АЕС.

За проєктом програми, фінансування становитиме 8,9 млрд гривень, 7,5 млрд з яких будуть власні кошти «Енергоатому», 1,38 млрд – кредитні кошти компанії.

Гроші позичає підприємство під держгарантії за кредитною угодою від 27.31. 2017 року від американського «Сентрал строредж сейфті проджект траст» у розмірі до 250 млн доларів на 20 років зі ставкою 6,833% річних. Кредит почали погашати з травня цього року.

Нагадаємо, що Енергоатом уклав контракт про ліцензування ядерного палива. Угоду підписали з американською Вестін-хаус . Документ передбачає розробку і надання ліцензій на поставку паливних збірок для другого енергоблоку Рівненської атомної електростанції.

Також ми повідомляли, що в Мінекології розповіли, що робитимуть з Чорнобильською зоною.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Жовтня 2021 року - 21:57
Проти посадовця відкрито кримінальну справу за земельні махінації у місті.
21 Жовтня 2021 року - 20:28
Усі невакциновані громадяни мають знову встановлювати мобільний застосунок «Вдома».
21 Жовтня 2021 року - 19:58
Олександра Олійника поновили на цій посаді у травні 2021-го.
21 Жовтня 2021 року - 19:25
На підтвердження звинувачень політик не навів ані доказів, ані прізвищ.