Замість пенсії будуть платити тимчасову соцдопомогу

Поділитися:

У разі, якщо українець досяг пенсійного віку з 2018 року і у нього немає страхового 15-річного стажу, права на призначення пенсії він не має.

Також у такої людини відсутнє право на встановлення тимчасової соціальної допомоги в органах соціального захисту.

При цьому слід уточнити, що для тих осіб, які досягли пенсійного віку і мають страховий стаж не менше 15 років, відповідно до законодавства України в період з 1 січня 201 року по 31 грудня 2020 року, органи соціального захисту будуть нараховувати тимчасову державну допомогу. Допомога приписується непрацюючим не тільки з урахуванням майнового стану та середньомісячного заробітку. Вона видається до досягнення людиною віку, з якого набуває право на пенсію за віком. При цьому максимальний рівень соціальних виплат українцям, яким не вистачає стажу для пенсії, з 1 липня цього року становить 1712 гривень.

Не так давно ми повідомляли, що рівень пенсії для кожного пенсіонера визначається індивідуально, з урахуванням його страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачувалися податки.

Законодавство України передбачає виплату пенсійних виплат без урахування заробітної плати, за винятком особливих випадків, передбачених законодавством. Тобто після призначення пенсії кожен має право отримувати соціальну допомогу і паралельно працювати.

Ми також писали, що розмір пенсії по старості в Україні безпосередньо не пов’язаний з мінімальною заробітною платою або стажем роботи, але є непрямий зв’язок.

Згідно з існуючими міжнародними стандартами розмір державної пенсії має становити 40 відсотків мінімальної заробітної плати. Через новий закон президента України Володимира Зеленського пенсія може впасти нижче необхідних параметрів.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ