“З приватизацією “ОГХК” поспішати не потрібно”, – експерт з нацбезпеки

Поділитися:

«ОГХК» (Державній об`єднаній гірничо-хімічній компанії) закидають постачання ільменіту в окупований Крим.

А сировину, за інформацією журналістів-розслідувачів, постачають на завод «Кримський Титан», який зараховують до групи підприємств олігарха Дмитра Фірташа. Але – через посередників.

Закиди «ОГХК» щодо незаконного постачання ільменіту в Крим лунають не вперше. В «ОГХК» називають це дезінформацією – щодо продажу своєї продукції на завод «Кримський Титан».

Взагалі кажуть, що це атаки на саме підприємство. Мовляв, тому що скоро буде приватизація і дехто хоче завадити цьому.

Наслідки цього можливого схематозу з`ясовуватимемо з експертом з нацбезпеки Василем Вовком.

«Я, звичайно, за те, щоб мати державницьку позицію, – наголошує ескперт за нацбезпеки. Виправдати постачання ільменіту в окупований Крим, звичайно, не можна. Кажуть, люди мають працювати, отримувати зарплату. Підприємства мають працювати, виробляти або видобувати продукцію. І постачати на експорт цю продукцію.

А що можна сказати про постачання ільменіту в Крим? Адже постачається він на підприємство, яке нібито належить Росії – «Кримський Титан». І одночасно воно належить нашому олігарху. Кажу нашому, тому що Фірташ – громадянин України.

То кому ми продаємо ільменіт – Росії чи Україні? Виходить «по-бізнесовому» – і тим, і іншим. Розділити тут неможливо. Тому нумо шукаймо якийсь вихід з цієї ситуації. Щоб з одного боку не звинувачувати огульно нашу державну компанію, з іншої – не порушувати санкції».

Виникає питання, що Україна має великі перспективи щодо видобутку титану (інша назва ільменіту – титаністий залізняк, це різновид титану, – ред.) і збільшення цього видобутку. Україна займає майже 20 відсотків титанового ринку у світі. То чому ми залишаємося сировинним придатком?

«Щодо 20 відсотків – то це мається на увазі – стільки в нас є запасів титанової руди, – говорить Василь Вовк. – Але дам підказку, яким чином можна вийти з цієї ситуації, –  шукати ринки збуту. Ми маємо не зупиняти видобуток, не зупиняти постачання, але одночасно шукати інші ринки збуту. І підвищувати, розширювати виробництво в прямому сенсі цього слова.

Тобто, ті два комбінати, які в нас працюють, мають не просто не зупинятися, а продовжувати свою діяльність в плані розширення ринків збуту, попри політичні звинувачення! І в плані збільшення видобутку титанової руди».

Всі ми розуміємо, що треба збільшувати видобуток. Але раніше у нас «під крилом» був саме пан Фірташ. Тепер ми маємо не дуже вдалих менеджерів. То що Україні слід зробити, щоб владнати ситуацію? Адже ніяких кроків не робиться, щоб якомога більше вкладалося іноземних інвестицій в цю галузь для підвищення її ефективності.

«Приватизація і інвестиції – це різні речі, – говорить Василь Вовк. – Тому не потрібно поспішати з приватизацією усього, зокрема й «ОГХК». Тим більше – стратегічних галузей і об`єктів. А «ОГХК» – це такий об`єкт.

Є відповідне міністерство, яке нещодавно утворене. Є відповідний віце-прем`єр, який займається стратегічними галузями й зайняв державницьку позицію не лише в цій сфері.

Нумо збережімо для держави «ОГХК» й видобуток руди. Виведемо виробництво руди на належний рівень. А потім будемо думати про приватизацію, в тому числі – із залученням іноземних інвесторів».

Нагадаємо, зупинити відвантаження ільменіту чеської компанії Belanto через підозри в постачання української сировини в окупований Росією Крим зажадала від державної компанії “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” Служба безпеки України.

Також раніше ми написали про те, що СБУ заблокувала незаконні постачання української компанії-виробника кераміки в анексований Крим. Про це розповіли у випуску новин «Першого Ділового» телеканалу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
21 Січня 2021 року - 1:49
Депутатам порекомендували це зробити у Комітеті з правоохоронних органів
21 Січня 2021 року - 0:40
Українських пенсіонерів потішив прем'єр-міністр на урядовому засіданні
20 Січня 2021 року - 22:12
Йдеться про вакцину індійської компанії Serum Institute
20 Січня 2021 року - 18:25
Що буде з ЖК «Еврика» та «Патріотика», хто буде їх...